Доступність посилання

ТОП новини

Янукович запевнив у Братиславі, що європейська інтеграція – пріоритет


Президенти Центральної та Східної Європи зустрілися у Братиславі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Президенти Центральної та Східної Європи зустрілися у Братиславі

Президент України Віктор Янукович сподівається, що спільними зусиллями сторонам вдасться підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі у листопаді цього року. Про це він заявив, виступаючи на пленарному засіданні 18-го саміту глав держав Центральної Європи у Братиславі. На саміті багато йшлося про реформи, які має здійснити Україна, однак про головну перешкоду – перебування за ґратами колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко – на прес-конференції сказано не було.

Виступаючи перед учасниками саміту, президент України Віктор Янукович ще раз запевнив, що Євросоюз залишається головним дороговказом для України.

Європейський союз для нас залишається прикладом політичного, економічного й соціального успіху
Віктор Янукович
«Європейський союз для нас і сьогодні залишається прикладом політичного, економічного й соціального успіху. І не лише прикладом, а каталізатором системних соціально-економічних реформ, що наразі здійснюються в Україні», – сказав Віктор Янукович.

Про те, що ці реформи потрібні насамперед самій Україні, на саміті в Братиславі говорила президент Литви Даля Ґрібаускайте, яка прийматиме у Вільнюсі, ймовірно, доленосний для України саміт «Східного партнерства».

Ці реформи насамперед потрібні самій Україні та її народу
Даля Ґрібаускайте
«Процес інтеграції до Європейського союзу довгий і дуже відповідальний, він вимагає реформ в усіх сферах суспільства, і Україна багато чого робить. Але я хочу наголосити, що ці реформи насамперед потрібні самій Україні та її народові. Демократизація важлива для України. Європа і всі ми тут, члени ЄС, ми пройшли через цей процес і цей процес був корисний для нас самих», – зауважила президент Литви.

Директор дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики Александр Дулеба вважає, що слова президента країни, яка прийматиме саміт, мають особливу вагу, бо вони мають значення не лише для України, але й для ЄС.

«Литва буде країною, яка очолюватиме Європейський союз у другій половині цього року, і дуже важливо, що в рамках цього головування буде саміт «Східного партнерства» у Вільнюсі в кінці листопада, який буде ключовий для визначення того, як далі піде політика Східного партнерства», – зазначає Дулеба.

Справа Тимошенко – ключова перешкода

Однією з ключових, якщо не найбільшою, перешкодою у стосунках з Європейським союзом експерти називають перебування за ґратами колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, в чому європейські партнери України вбачають прояви «вибіркового правосуддя» в Україні.

На думку Александра Дулеби, це питання, хоча і не пролунало вголос, не могло не бути порушене під час особистих зустрічей, які відбувалися в рамках братиславського саміту.

«Не було нічого конкретно сказано щодо питання вибіркового правосуддя в Україні. Але я думаю, що це було предметом персональних переговорів між президентами. Думаю, що у двосторонніх переговорах обов’язково це питання було предметом дискусій», – вважає словацький політолог.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

XS
SM
MD
LG