Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 03:16
Новини | Міжнародні

У Японії біля аварійної АЕС виявили підвищені рівні шкідливих речовин


АЕС «Фукусіма-1», фото 11 березня 2013 року
У ґрунтових водах поблизу аварійної атомної електростанції «Фукусіма-1» у Японії виявили підвищені рівні шкідливих речовин, повідомила сьогодні компанія-оператор станції, Токійська електроенергетична компанія.

За повідомленням, дослідження виявили наявність отруйного стронцію-90, у 30 разів більшу від припустимої, і радіоактивного тритію, якого ввосьмеро більше від припустимої норми.

Це відкриття може стати на перешкоді планам компанії, відомої за англійським скороченням TEPCO, злити в океан запаси води, яка накопичилася на станції і яка, за даними компанії, має лише незначно підвищені рівні радіації.

АЕС «Фукусіма-1» була пошкоджена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року, через які вийшли з ладу системи охолодження. Це призвело до перегріву реакторів і відпрацьованого палива, вибухів накопиченого водню, плавлення активних зон трьох із шести реакторів і певного викиду радіоактивних речовин назовні. Через це десятки тисяч людей були змушені залишити свої домівки. АЕС закрили, проте проблеми на ній не припинилися.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG