Доступність посилання

ТОП новини

Янукович поміняється деякими повноваженнями з депутатами? (Огляд преси)


Київ – Сьогодні на закритому засіданні Конституційної асамблеї має бути представлений проект концепції реформування Основного закону. Як інформує «Комерсант Україна», документ передбачає повну зміну моделі управління державою, віддаючи частину президентських повноважень Верховній Раді. Йдеться, зокрема, йде про право парламенту призначати персональний склад Кабінету міністрів. Президенту, тим часом, повинен бути наданий повний контроль над призначенням і звільненням суддів. Автори концепції пропонують збільшити роль народовладдя – ввести інститути народної законодавчої ініціативи і народного вето. Заголовок статті – «В основах міцніємо».

Слово «кредит» зараз усе частіше зустрічаєш на вікнах вагонів метро і рекламних табло. Складається враження, що гроші самі йдуть до рук. Невже Україна є країною фінансового достатку? – цікавиться газета «День». Однак, як зауважує видання, вміст кредитного портфеля країни витрачається не на відтворення статків в Україні і не на створення нових робочих місць, а в основному на придбання імпортних товарів. Реальний же сектор, вочевидь, страждає від безгрошів’я через труднощі у кредитуванні. Про це, як пише газета, свідчить хоча б те, що промислове виробництво в країні з січня по травень скоротилося на 5,2%, порівнюючи з таким же періодом минулого року. І такий кредитний бум зараз у споживчому секторі, країні в цілому, скоріше за все, далеко не на користь і не по кишені. Стаття називається «В Україні – кредитний бум».

Фахівці констатують появу нового виду залежності – від інтернету. Її симптоми знаходять у себе половина молодих українців, констатує тижневик «Кореспондент». Ця недуга, як і нарко- або алкозалежність, легше і швидше розвивається у несформованих підлітків. Ситуацію погіршують батьки, які часто пускають процес на самоплив, не обмежуючи перебування своїх чад в інтернеті і не прищеплюючи їм правила користування мережею. На перший погляд інтернет-залежність менш небезпечна, ніж, приміром, наркоманія, але принцип «рабства» один і той же, застерігають від ілюзій фахівці. Як наркоман може відчувати себе нормально, лише прийнявши дозу, так і інтернетоголік – тільки перебуваючи в кіберпросторі. Більше з проблемою і про те, як її не допустити, йдеться в публікації «Віртуальна доза».

Майже кожен другий українець, за даними соціологів, мріє переїхати жити за кордон. В охочих емігрувати різні цілі та плани, але всі вони об'єднані бажанням жити краще. І хоча життя приємніше і правильніше будувати на батьківщині, але для тих, хто все ж наважився на цей складний крок, газета «Факти» публікує поради, як знайти себе і впоратися з труднощами життя в чужій країні.

Майже щодня з різних регіонів України надходять повідомлення про отруєння неякісним алкоголем. Найчастіше йдеться про підроблені горілку і коньяк. І якщо пояснити причини отруєння неякісною горілкою можна погонею покупця за дешевизною, то складно пояснити летальні випадки після споживання дорогого й шляхетного напою. Чому ніхто не звертає уваги на те, що на полицях українських магазинів трапляється коньяк (продукт, який у Франції називають «імператором алкоголю»!) за ціною, набагато меншою від горілки? Про це розмірковує дописувач газети «Голос України» у матеріалі «Випити коньяк і не померти».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG