Доступність посилання

ТОП новини

Депутат Шевченко: намагання скуповувати ЗМІ – методи вчорашнього дня


Андрій Шевченко: намагання скуповувати ЗМІ – методи вчорашнього дня
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Депутат Андрій Шевченко: Намагання скуповувати ЗМІ – методи вчорашнього дня

Лондон – Новий перерозподіл контролю над українськими засобами масової інформації не є чимось екстраординарним. Про це у коментарі Радіо Свобода заявив народний депутат від партії ВО «Батьківщина», колишній тележурналіст Андрій Шевченко. Він прокоментував придбання бізнесменом Сергієм Курченком медіа-холдингу, що, зокрема, випускає такі видання, як «Forbes Україна» та «Кореспондент». Деякі експерти пов’язують Курченка» із «Сім’єю» (фінансово-промисловою групою президента Януковича). Сам Курченко спростовував це. Андрій Шевченко був одним із учасників обговорення експертами в Українському інституті в Лондоні євроінтеграційного потенціалу України. Із ним спілкувався лондонський кореспондент Радіо Свобода Богдан Цюпин.

«Нічого нового у цьому немає. Подивімося на телебачення. Українські телеканали розділені між чотирма лояльними до президента олігархами: Фірташ, Пінчук, Коломойський, Ахметов. Але це не заважає людям чудово розбиратися з тим, що насправді відбувається в Україні. Це жодним чином не вберегло правлячу партію від програшу на минулих парламентських виборах, на яких вона не здобула більшості. Це 2004 року не допомогло Януковичу. Було навіть гірше», – сказав Андрій Шевченко і зауважив, що зараз одним з потужних альтернативних джерел інформації в Україні стає інтернет.

За словами депутата, інтернет пропонує безцінну свободу, яку треба берегти і яку не можна здати так само, як право на свободу висловлювання загалом.

Повідомлення про продаж Українського медіа-холдингу фірмі СЄПЕК, власником якої називають новоявленого олігарха Сергія Курченка, стурбували багатьох в Україні.

Критики наголошують, що таким чином російськомовні видання на зразок журналу «Корреспондент», газети «Аргументы и Факты», «Forbes Украина», і низка інших газет, вебсайтів та радіостанцій опиняються під контролем кіл, наближених до президента Януковича.

Угода про асоціацію з ЄС під загрозою

Під час обговорення в Українському інституті в Лондоні також лунали побоювання, що Україна не просувається на шляху проголошених владою проєвропейських реформ.

Депутат Шевченко також висловив стурбованість, що наступний крок зближення з Євросоюзом – підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі в листопаді – під загрозою.

«Ми підходимо до саміту «Східного партнерства» у дуже поганій формі. Я думаю, що коли наші європейські друзі кажуть нам, що вони не бачать ніякого поступу, то вони не вигадують. Думаю, що так воно і є. Тому мені здається, що перед європейськими політиками дуже непростий вибір. Я не вірю в те, що влада зможе здійснити радикальні зміни за півроку, які залишилися. Я думаю, що питання Тимошенко – одне з небагатьох, де може бути прогрес. Але щодо реформ прокуратури, реформ судової реформи антикорупційних заходів, зміни виборчого законодавства я не бачу зараз жодної політичної волі, яка б дозволяла у парламенті за лічені тижні змінити це радикально», – сказав Андрій Шевченко і наголосив, що, на його думку, підписувати угоду про асоціацію ЄС з Україною треба б було за будь яких умов.

Андрій Шевченко почав свою громадську, а потім політичну діяльність з боротьби проти цензури в Україні. Понад 10 років тому він, працюючи тележурналістом, боровся з так званими «темниками» – інструкціями із тодішньої адміністрації президента, які розсилали редакціям із вказівками на теми й події, які треба було висвітлювати, а які замовчувати.

Після Помаранчевої революції Шевченко став депутатом Верховної Ради й кілька років був головою Парламентського комітету з питань свободи слова та інформації.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG