Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі страйкують підприємці, які обурені умовами Митного союзу


Громадське об’єднання білоруських підприємців «Перспектива» повідомило про одноденний попереджувальний страйк, що має відбутися 27 червня. Дрібні підприємці протестують проти нових правил торгівлі, що виникли, згідно з умовами праці в Митному союзі. Одноденні попереджувальні страйки вже відбулися у Вітебську, Пінську і Гродні.

Причиною для неспокою в лавах дрібних підприємців Білорусі стала необхідність оформлювати сертифікати якості для торгівлі товарами легкої промисловості. Процедура не лише тривала, а й дорога, що вже вкотре поставить дрібний бізнес на межу виживання. Її можна було б спростити, однак білоруські урядовці в цій ситуації шукають найбільшу вигоду для себе, каже заступник голови об’єднання «Перспектива» В’ячеслав Пилипук.

Підприємці почуваються обдуреними і скривдженими, довіра до влади підірвана
В’ячеслав Пилипук
«Все, як завжди: зараз ми бачимо ситуацію в країні, коли на складах великі запаси товарів, відповідно – грошей нема, ось і шукають всі можливі шляхи, щоб отримати ці гроші. В результаті – підприємці почуваються обдуреними і скривдженими, довіра до влади підірвана. Безумовно, такий крок ні в якому разі не можна було робити», – зазначає Пилипчук.

Вимога проводити сертифікацію товарів є умовою праці в Митному союзі і має стати чинною від 1 липня цього року. Однак напередодні підприємці заявили про відмову платити податки, і влада пішла на поступки, а саме відтермінувала запровадження нових правил на один рік. Очільники «Перспективи» не довіряють обіцянкам і готуються до загальнодержавного попереджувального страйку, до того ж мають намір провести вуличні марші.

Такі настрої поділяють не всі підприємницькі організації. Тим часом одноденні попереджувальні страйки вже відбулися у Вітебську, Пінську і Гродні.

Як пояснити різні настрої серед торгівців? «Коли у підприємців усе добре, коли їх ніхто не чіпає, то їх не видно і не чути. Вони ніби не бачать, що відбувається навколо. Але коли їх задіти за живе, то виявляється досить серйозна об’єднаність підприємців. Наша влада, напевне, спробує знайти якесь рішення, бо напруження дуже серйозне», – наголошує активіст підприємницького руху в Білорусі Михайло Васильєв.

Матеріал підготували Людмила Литовченко і Галина Абакунчик (Білоруська редакція Радіо Свобода)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG