Доступність посилання

ТОП новини
19 вересня 2020, Київ 08:42

Президент Росії поставив під сумнів можливість видачі Сноудена до США


Президент Росії поставив під сумнів можливість видачі інформатора про стеження спецслужб США

Президент Росії Володимир Путін підтвердив у вівторок, що американець Едвард Сноуден, який викрив таємні програми американських спецслужб щодо стеження за телефонними контактами й діями в інтернеті, дійсно перебуває в Москві і як транзитний пасажир на летовищі не перетинав російського кордону.

За його словами, таким чином, звинувачення на адресу Росії, що вона не видає Сноудена, – «маячня і нісенітниця». Путін наголосив, що не бажає займатися такими питаннями, як можлива екстрадиція до США розшукуваного там американця. Він нагадав, що між Росією і США немає договору про екстрадицію.

Російський президент також заявив, що прибуття Сноудена до столиці Росії стало несподіванкою і що російські спецслужби ніколи не працювали і не працюють із ним.

Також у вівторок міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров так само заперечував будь-яку причетність своєї країни до долі Едварда Сноудена.

Зі слів Путіна випливає, що Сноуден далі перебуває у транзитній зоні летовища «Шереметьєво» під Москвою, тобто формально поза кордоном Росії, після того, як у понеділок він не вилетів до Куби, куди вже мав квиток; за повідомленнями, у вівторок рейс із Москви до Гавани теж вилетів без нього.

Президент США Барак Обама в понеділок заявляв, що його країна вживає всіх можливих заходів, щоб поставити Едварда Сноудена перед судом.

Білий дім висловив у понеділок сподівання, що Росія, куди Сноуден прибув у неділю, зробить усе можливе, щоб екстрадувати його.

А державний секретар США Джон Керрі застеріг у понеділок, що, якщо Росія дозволить Едварду Сноуденові вилетіти до третьої країни, це матиме, «поза сумнівом, певний вплив на відносини і певні наслідки».

У Сполучених Штатах Америки Едвардові Сноудену, колишньому аналітикові приватної компанії, що за контрактом працювала для Агентства національної безпеки США, заочно висунули звинувачення у викраденні майна держави, умисному розголошенні таємної інформації і незаконній передачі оборонної інформації. За кожним із цих звинувачень йому може загрожувати до 10 років ув’язнення в разі визнання винним.

Сноуден утік зі США після своїх викриттів у пресі про таємні програми стеження американської влади, зокрема, за даними про телефонні розмови через мережі принаймні однієї з найбільших телефонних компаній у США, а також за діями в інтернеті, які здійснюють через мережі дев’яти великих інтернет-компаній США іноземні громадяни з-поза меж країни. В Агентстві національної безпеки США наполягають, що ці програми допомогли зірвати десятки терактів.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG