Доступність посилання

ТОП новини

Якщо Тимошенко не звільнять, у Сенаті США запропонують санкції проти чиновників – Яценюк


В результаті поїздки Арсенія Яценюка до США Сенатом ухвалено проект резолюції по Україні. Якщо Янукович не звільнить Тимошенко у ній з'являться вимоги запровадити санкції проти конкретних українських високопосадовців. Про це Арсеній Яценюк заявив в інтерв'ю «Голосу Америки».

В результаті поїздки Арсенія Яценюка до США Сенатом ухвалено проект резолюції по Україні. Якщо Янукович не звільнить Тимошенко у ній з'являться вимоги запровадити санкції проти конкретних українських високопосадовців. Про це Арсеній Яценюк заявив в інтерв'ю «Голосу Америки».

Ймовірність ухвалення жорсткої резолюції має допомогти Януковичу визначитись із долею Юлії Тимошенко, вважає Яценюк.«Ми хочемо, щоб України підписала угоду про політичну асоціацію із Європейським союзом. Це важливо для 45 мільйонів українців і для цього треба всього-на-всього, щоб президент проявив політичну волю», - пояснив Арсеній Яценюк.

Як відомо, раніше комітет Сенату із закордонних справ ухвалив проект резолюції, який вимагає у уряду України звільнити Юлію Тимошенко та зупинити її політичне переслідування.

Голова «Батьківщини» підкреслив – для того, щоб Україна підписала угоду про Асоціацію із ЄС треба вирішити питання Юлії Тимошенко; законодавство про суд і прокуратуру, і вибори в Україні.

Яценюк розповів, що в результаті його зустрічі із сенатором-республіканцем Джоном Маккейном була досягнута домовленість, що у разі, якщо Україна не виконає вимоги звільнити Тимошенко, у Сенаті з'явиться новий – значно жортскіший – проект резолюції по Україні.

«Він міститиме жорсткі формулювання та пропозицію запровадити персональні санкції проти вищих посадових осіб України, які не виконують домовленостей і обіцянок», – зазначив Яценюк.

Водночас Яценюк вважає, що для успішного підписання угоди про Асоціацію достатньо буде випустити Тимошенко для лікування за кордон.

«У тому випадку, якщо Юлія Тимошенко отримає справедливе право на медичну допомогу за межами України, а саме у Німеччині і отримає можливість негайно провести відповідні медичні операції, щоб підтримати свій стан здоров'я, то я переконаний, що Україна матиме можливість підписати угоду про політичну Асоціацію із Європейським союзом», – сказав Яценюк.

Голова ВО «Батьківщина» також розповів, що під час нещодавньої зустрічі із президентом України Віктором Януковичем обговорив з ним питання підписання угоди є ЄС та звільнення Тимошенко.

На думку Яценюка, «непроста» зустріч, яку він мав з Януковичем була важливою для країни.

«Я сказав йому, що якщо ви президент і хочете, щоб Україна підписала угоду про політичну асоціацію, то маєте виправити злочинну помилку, яка була зроблена кілька років тому т.з. «незалежними» українськими судами», – розповів про спілкування з Януковичем Яценюк.

За словами Арсенія Яценюка, президент відповів йому, що від нього до «західних партнерів» (ймовірно йдеться про місію Кокса-Квасневського) передано пакет пропозицій. Нині Янукович чекає відповіді.

Водночас Янукович на розкрив голові ВО «Батьківщина» суті направлених Європі пропозицій по Тимошенко.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG