– Україна мала пройти певний шлях для підписання угоди з Європейським союзом і привести своє законодавство до європейських стандартів. Чи ви помічаєте велику різницю між законодавством України і Чехії в цій галузі?
Андрій Марусов: Дійсно, різниця існує. Україна перебуває на етапі гармонізації, тобто я б це назвав початком процесу. Бо, якщо буде підписано цю угоду про асоціацію і вільний ринок, потрібно буде ще декілька років для того, щоб закупівельне законодавство України привести у відповідність до стандартів Європейського союзу.
– Пане Буреш, чи Чеська Республіка – це те місце, де потрібно переймати досвід, адже зараз у результаті великого корупційного скандалу пішов у відставку весь чеський уряд, і однією з причин цього скандалу були саме порушення у сфері закупівель? Чим може похвалитися Чехія?
Потрібен контроль громадськості та їхній тиск на тих, хто замовляє державні закупівліРадім Буреш
– Те, що уряд пішов у відставку в результаті корупційного скандалу, на Вашу думку, підтверджує те, що корупція у Чехії сягнула вищих ешелонів влади, чи те, що в Чехії вміють з нею боротися навіть на цьому найвищому рівні?
Радім Буреш: Нещодавня поліцейська операція (з арештами високих посадовців за підозрами в корупції – Ред.), на нашу думку, є саме прикладом того, що поліція та державні органи звільнилися від політичного та іншого тиску, що вони можуть працювати незалежно, розслідувати зловживання і на найвищих щаблях та протидіяти їм.