Доступність посилання

ТОП новини

Анґела Меркель допоможе «втраченому поколінню», породженому її політикою?


Брюссель – За три місяці до виборів німецький канцлер Анґела Меркель організовує у Берліні міжнародну конференцію, присвячену боротьбі з безробіттям молоді. Характерно, що саме лідера Німеччини найчастіше критикують в Євросоюзі за її відстоювання політики заощаджень. Політики, яка і призвела до поглиблення кризи та породила цілу армію молодих безробітних європейців, яких там нерідко називають «втраченим поколінням».

Стрімке і невпинне зростання кількості незайнятого населення Євросоюзу примушує європейських лідерів міркувати, як припинити цю соціально-економічну епідемію. Останній саміт керівників держав ЄС вирішив відкласти й негайно залучити 6 мільярдів євро із можливістю наступними роками додати до цієї суми ще 2 мільярди. Рішення щойно привітали у Європарламенті представники Європейської народної партії, зокрема, голова цієї найбільшої політичної групи Жозеф Доль.

«Один з чотирьох молодих європейців – безробітний, – заявив французький парламентар. – У деяких державах таких є аж 50, і навіть 70% від активного населення. Завдяки нашим фондам та інвестиціям ми підтримуємо зростання та робочі місця. А двома додатковими мільярдами євро, долученими до цієї суми в останню хвилину обговорень, Європа показала, що вона не байдужа до тих, хто страждає найбільше».

«Крапля в океані»

Інші ж європейські політики кажуть, що це тільки «крапля в океані», а для потужного удару по безробіттю потрібні значно більші фінансові зусилля. До таких належить і євродепутат від Німеччини, співголова фракції Зелених та Вільного європейського альянсу Ребекка Гармс.

«Через погані політичні реформи й політику заощаджень, ухвалену на рівні ЄС, ми спричинили економічний спад у південних країнах. Через це у Євросоюзі стався політичний розкол. Якщо ми не будемо інвестувати в економіку, то таку річ, як гарантії зайнятості для молоді, слід забути», – каже Ребекка Гармс, натякаючи на систему гарантій роботи молодим європейцям, яка існує, але тільки на папері.

У середу до Берліна на обговорення цієї злободенної теми та пошуків конкретних програм, стратегій та ініціатив збереться впливова політична еліта Євросоюзу, включно із президентом Франції Франсуа Олландом та головою Єврокомісії, португальцем Жозе Мануелем Баррозу, який перед від’їздом до Німеччини закликав національні уряди розробити плани дій щодо безробіття.

«Починати слід з реформи ринку праці і аж до посилення державних служб працевлаштування. Треба скасовувати оподаткування робітників і почати поліпшення системи професійного навчання низькокваліфікованих кадрів. Нарешті, варто надати підтримку програмам підприємництва. Є багато чого, що національні уряди можуть і зобов’язані зробити», – каже голова виконавчої установи ЄС.

Німецький досвід: користь чи шкода?

Боротьба із безробіттям дійсно перебуває у компетенції європейських столиць. Анґела Меркель напередодні конференції зазначила, що головна мета заходу – обмін національними досвідами. І у цьому сенсі Німеччина теж має що порадити європейським колегам, каже німецький лідер, натякаючи, що саме у її країні рівень безробіття один з найнижчих у ЄС.

Експерти звертають увагу, що саме поради й наполягання Берліна значною мірою призвели до поглиблення кризи та безробіття у співдружності. Адже німецька стратегія суворих заощаджень, поширена на весь блок держав Європи, призвела до негативних наслідків. Під час широких і частих акцій протесту у Греції чи Іспанії саме на адресу Анґели Меркель лунало найбільше критики. Деякі оглядачі, з огляду на організацію сьогоднішньої конференції у Берліні, припускають, що це може бути однією із спроб німецького канцлера дещо покращити свої позиції за три місяці до виборів у Німеччині.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG