Доступність посилання

ТОП новини

Бізнес-успіх сина президента регіонали пояснюють упевненістю


Олександр Янукович
Київ – Упевненість у собі чи гарні зв’язки? Що потрібно для того, щоб стати в Україні успішним бізнесменом? Упродовж минулого року активи бізнес-групи Олександра Януковича зросли майже вдвічі. Фахівці висловлюють здивування, оскільки, кажуть вони, важко уявити таке стрімке зростання компанії у період падіння економіки.

Чисті активи групи МАКО, власником якої є старший син президента Олександр Янукович, у 2012 році зросли майже вдвічі і сягнули 0,97 мільярда гривень. Про це йдеться у прес-релізі групи з посиланням на комбіновану звітність, аудит якої проводила компанія.

Що ж потрібно для того, щоб стати в Україні успішним бізнесменом? На переконання народного депутата від Партії регіонів Владислава Лук’янова, потрібно мати впевненість.

Впевненість дозволяє інвесторам сміливіше отримувати кредити
Владислав Лук’янов
«Упевненість дає можливість позитивніше оцінювати майбутнє і дозволяє інвесторам сміливіше отримувати кредити, розуміючи, що бізнес буде працювати хоча б на тому рівні, на якому розраховується, і підприємство матиме обігові кошти, щоб повернути кредити», – вважає регіонал.

Супергеній чи син президента?

Наразі в Україні відбувається падіння в усіх сферах економіки, окрім сільського господарства. Відтак, щоб у таких умовах бути успішним бізнесменом, потрібно бути «генієм, або ж сином президента», каже Радіо Свобода народний депутат від партії УДАР Павло Різаненко.

Потрібно бути супергенієм, або потрібно бути просто сином президента
Павло Різаненко
«Усі сфери падають, тільки сільське господарство показує зростання, – наголошує Різаненко. – І «МАКО Холдинг» сільського господарства особливо не має, то потрібно бути супергенієм або потрібно бути просто сином президента. Я не вважаю, що це його досягнення. Це та система, яка у нас є, коли бізнесом без прикриття адмінресурсу, правоохоронних органів, прокуратури та судів нормально займатися неможливо».

Економіка падає, активи зростають

Жодна компанія не може так швидко зростати під час падіння економіки, вважає старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський. Тож якби таке сталося у європейській країні, це могло б призвести до імпічменту президента.

У будь-якій цивілізованій країні це стало б предметом розслідування
Володимир Дубровський
«Для всіх очевидно, що це пов’язано з тим, що це не просто якийсь Олександр Янукович, а це Олександр Янукович, який син Віктора Януковича, – зазначає експерт. – У будь-якій цивілізованій країні цій фірмі потрібно було б це дуже ретельно спростовувати. Це стало б предметом розслідування і, зрештою, привело б президента до імпічменту. Не може фірма у ситуації, коли економіка падає, так швидко зростати без усяких на те поважних причин».

Група МАКО об’єднує «МАКО Холдинг» (Донецьк), банк ПАТ «ВБР», а також понад 10 підприємств в Україні, Нідерландах та Швейцарії. «МАКО Холдинг» працює на українському ринку від 2006 року і займається інвестиціями у будівництво. Сумарні активи холдингу становлять 1,7 мільярда гривень.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG