Доступність посилання

ТОП новини

Відзначення Хрещення Русі лише роз’єднує православні країни – релігієзнавець


Віктор Єленський
Київ – Об’єднання православних церков України – природна річ, і відбудеться вона обов’язково. Однак залежить це від того, наскільки буде успішним те, що називається «Українським проектом». Таку думку в ефірі програми «Ми Разом» висловив голова Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський. Водночас, нинішні святкування 1025-ліття Хрещення Русі лише роз’єднують православні країни, вважає він.

У святкуваннях річниці Хрещення Русі все буде обертатися навколо московських гостей, які постійно закликають до єдності, зазначає Віктор Єленський.

Коли нас закликають до єдності коштом роз’єднання зі своїми співгромадянами, то це, як мінімум, дивно.
Віктор Єленський
«Коли нас закликають до єдності коштом роз’єднання зі своїми співгромадянами, то це, як мінімум, дивно. Тобто, ми маємо єднатися з братнім російським, білоруським, молдовським народами, але чомусь роз’єднуватися з українським народом, який належить до іншого патріархату», – дивується фахівець.

За його словами, у святкуваннях 1025-ліття Хрещення ображено, маргіналізовано, витіснено мільйони українців. «Це розколює країну і ні про яку єдність у цьому святкуванні йтися не може», – впевнений Віктор Єленський.

Представники Партії регіонів та ВО «Свобода» теж говорять про намагання здійснити розкол українського суспільства на церковному ґрунті. Однак щодо ініціаторів розколу вони дотримуються протилежних думок.


УПЦ (МП) намагається повернути українців у лоно російської імперії – Мірошниченко
«Поширення ідеї «Русского міра» через церкву – наразі єдиний спосіб, яким Росія може повернути Україну в імперське лоно» далі

Як вважає голова Української асоціації релігійної свободи, в будь-якому форматі об’єднання православних церков України Московський патріархат не зацікавлений.

«Навіть якщо весь Київський патріархат впаде навколішки і приповзе в Києво-Печерську лавру, Московський патріархат буде в цьому не зацікавлений. Бо це зробить, те, що вони називають «українським елементом», абсолютно домінуючим у цій церкві, і тоді питання про її самостійність так чи інакше постане», – зауважує Єленський.

За соціологічними опитуваннями, найбільша в Україні віросповідна група – це люди, які називають себе просто православними, це люди, які б не хотіли визначатися, до якого патріархату вони належать. Крім того, українців, яким не подобається, як влада демонструє свою побожність перед телекамерами, більше, ніж тих, кому це подобається.

У Донецьку влада та духівництво УПЦ (МП) заклали хрест, на місці якого постане церква на честь «новомученика царевича Олексія». Однак, як стверджують соціологи, чим більш послідовна релігійна поведінка особи, тим менше їй подобаються «політичні ігрища навколо цих свят».

У Донецьку 1025-річчя Хрещення Русі пов’язали з царською родиною
«При чому тут для наших людей царевич Олексій, цар? Це ніякого стосунку до хрещення Русі не має» – Олійник далі

Ми також запитали у перехожих на Хрещатику, чи святкуватимуть вони річницю Хрещення?

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

XS
SM
MD
LG