Доступність посилання

ТОП новини

Вступна кампанія на Черкащині: поки лише з одним порушенням


Абітурієнти шукають свої імена у списках вступників до Черкаського медичного коледжу, 1 серпня 2013 року
Черкаси – Вступна кампанія на Черкащині відбувається без особливих порушень, стверджують спостерігачі Громадянської мережі «Опора». Проте є і винятки – неправомірна сплата вступниками 25 гривень за оформлення документів у Черкаському медичному коледжі. Там від таких внесків одразу відхрестилися, однак, опісля розголосу, все ж взагалі перестали їх брати з абітурієнтів.

Абітурієнтка Катерина разом із мамою приїхала до Черкас із села, щоб перевірити, чи вступила до вишу. Дівчина обрали фах учителя, тож документи подавала до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Поки чекала, коли приймальна комісія до півдня 1 серпня оприлюднить рейтинговий список, Катерина розповіла Радіо Свобода про особливості свого вступу:

– Фахових випробувань не було, вступали за результатами тестів і вже саме подання документів.

– А чи пропонували вам внести благодійні внески?

– Ще ні. Нічого ніде не пропонували, усе прозоро.

Про прозорість цьогорічної вступної кампанії на Черкащині кажуть і в Громадянській мережі «Опора». Єдиний випадок, котрий цього року зафіксували спостерігачі – скарги абітурієнтів, що у приймальній комісії Черкаського медичного коледжу під час подання документів зі вступників брали готівкою 25 гривень нібито за оформлення документації.

Абітурієнтка Аліна якраз серед тих, хто заплатив гроші за «послуги» приймальної комісії:

– Заходили у коледж, там, де сиділа приймальна комісія, ми там писали всілякі заяви. Коли написали заяви, нам сказали, що ми здаємо 25 гривень у приймальну комісію за прийом документів. За столом сиділа тітка і казала, що 25 гривень сплачуємо.

– І ніякої квитанції вам не видавали?

Ні, казали, що 25 гривень, і все.

У медколеджі спростовують грошовий збір

Тим часом у приймальній комісії Черкаського медичного коледжу спостерігачеві «Опори» відповіли, що нічого не знають ні про які 25 гривень.

«Ці кошти брали готівкою, не проводили ні через які рахунки, ніде не фіксували. Після того, як наш спостерігач завітав до навчального закладу, побачив цей факт на власні очі, у приймальній комісії сказали, що вони не знають, що це за гроші, що нічого такого у них немає, від цього відхрещувалися. Ми написали листа до МОН з інформацією про це. Потім ми ще раз перевірили цю ситуацію, то більше дзвінків зі скаргами не було, і люди, які подавали документи, і у яких ми запитували, казали, що у комісії перестали брати ці гроші», – розповів координатор спостереження за вступною кампанією у Черкаській області Віктор Варич.

Між тим у самому Черкаському медичному коледжі Радіо Свобода відмовилися коментувати ситуацію, посилаючись на велику кількість батьків вступників, які після оприлюднення рейтингових списків прийшли подавати документи.

«Я зараз ні на які питання відповідати не буду. Будь ласка, приходьте завтра. Справа у тому, що я не можу зараз абсолютно нічого вам коментувати, ви бачите, що в нас робиться», – зауважила відповідальний секретар приймальної комісії Черкаського медичного коледжу Любов Білик.

За останні два роки, повідомляють у Громадянській мережі «Опора», – це чи не єдине порушення у вищих навчальних закладах області під час вступної кампанії.
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG