Доступність посилання

ТОП новини

Янукович боїться випускати на волю Тимошенко (європейська преса)


Європейські оглядачі продовжують обговорювати можливості для підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між ЄС та Україною восени цього року на саміті «Східного партнерства» ЄС у Вільнюсі. Експерти відзначають, що влада президента Януковича продовжує вичікування щодо виконання головних вимог ЄС, необхідних для підписання цієї угоди. Зокрема, у Києві так і не вирішили остаточно, як їм бути з Юлією Тимошенко. Аналітики вважають, що президент Янукович боїться випускати за кордон свого головного політичного опонента, навіть за певних гарантій на кшталт згоди Тимошенко не брати участі у політичному житті в Україні. Газети також попереджають, що інвестиційний клімат в Україні не дає якихось певних сподівань для міжнародних інвесторів. Оглядачі звертають увагу і на те, що «шоколадна війна Росії та України може розколоти СНД».

Оглядач Neue Zürcher Zeitung Рудольф Герман відзначає, що «зовнішня політика Києва продовжує залишатися на роздоріжжі», бо влада Януковича до сьогодні не вирішила низку ключових вимог ЄС, необхідних для підписання угоди про асоціацію з Брюсселем. І серед цих проблем – «ключовий фактор Тимошенко», зауважує оглядач газети з Цюриха. Тут наводяться думки експертів з приводу того, чи було б вирішальним для підписання угоди між ЄС і Україною лише, наприклад, звільнення з ув’язнення Юлії Тимошенко, чи ж Київ мусів би виконати всі умови ЄС для цього. Аналітики вважають, що головна причина затримки у вирішенні головних вимог ЄС полягає у сумнівах влади Януковича щодо визначення головних факторів його переобрання на президентських виборах 2015 року. У всякому разі, як пише газета, Києву залишилося для виконання вимог ЄС не багато часу, лише до кінця вересня.

Річард Балмфорт, аналітик Reuters, вважає, що, незважаючи на тиск з боку ЄС щодо звільнення Юлії Тимошенко як одного з ключових факторів для підписання угоди з ЄС, все ж президент Янукович та його найближче оточення мають сумніви щодо того, як краще зробити Тимошенко «політичним трупом». Чи випустити її під певну угоду, навіть зі спробами примусити Тимошенко виплатити компенсацію до 200 мільйонів доларів за нібито збитки, завдані економіці України, чи ж продовжувати тримати свого головного політичного ворога в ув’язненні. Тут наводяться думки експертів про те, що в оточенні Януковича продовжують розглядати Тимошенко як дуже небезпечну постать для влади. Оточення Януковича переконане, що навіть у разі її відправки для лікування за кордон та неможливості брати участь у виборах 2015 року Тимошенко матиме дуже сильний організаційний вплив на події в Україні.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що, за останніми даними Європейської асоціації бізнесу (EBA), в Україні панує «повна непевність» щодо умов для міжнародних інвесторів. Коефіцієнт сприятливості інвестиціям EBA для України й надалі нижчий від трьох (із п’яти можливих пунктів), а це означає негативний імідж держави і пересторогу для міжнародних інвесторів. Відсутність гарантії для інвестицій, корупція, непрозора податкова регуляція та цілковита непевність – ось такі негативні ознаки для міжнародних інвесторів на українських теренах.

Російська «Независимая газета» вважає, що разом із зростанням торгових заборон для України з боку Росії на кшталт «шоколадної війни» наростатиме й консолідація довкола України держав СНД, які не входять до Митного союзу під егідою Росії та бояться її тиску. Як пише видання з Москви, крім Таджикистану, підтримати Україну щодо надійності її шоколаду може й Молдова. На думку експертів, яких цитує газета, ці суперечності між Росією та Україною зростатимуть із наближенням дати саміту «Східного партнерства» ЄС у Вільнюсі.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG