Доступність посилання

ТОП новини

На телеканал «ТВА» тисне влада?


(©Shutterstock)
Київ – Другий тиждень поспіль журналісти чернівецького регіонального каналу «ТВА» не можуть вийти в ефір. За їхніми словами, тривала юридична війна місцевого керівництва з ними наразі перетворилася на фізичну розправу, адже технічне обладнання каналу нищать, а ефірні частоти намагаються відібрати. Утім, регіональне керівництво такі закиди спростовує.

За словами виконувача обов’язків гендиректора чернівецького регіонального каналу «ТВА» Тати Кеплер, все це – через так звану «вибіркову пожежу».

«Пожежа трапилася у релейній апаратній, яка розташована в ОДТРК і через яку проходять сигнали чотирьох телеканалів, які мовлять у місті. І після цієї пожежі не вийшов у ефір лише «ТВА». Пошкоджене обладнання було лише «ТВА». І попри те, що ми його полагодили, доступу у приміщення, щоб повернутися і встановити його, нам не дали, хоча три роки ні у кого не було проблем, щоб потрапити у це приміщення», – каже вона.

Канал намагався поновити мовлення і в інший спосіб – звернувшись до регіонального Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (РРТ). Однак тут на заваді стали бюрократичні процедури і небажання включити канал навіть у тестовому режимі.

Не вперше ці люди говорять неправдиву інформацію – голова ОДА

Окрім того, журналісти влаштували мітинг під стінами облдержадміністрації, утім, до пікетувальників її голова так і не вийшов, кажуть вони.

Тим часом у коментарі Радіо Свобода очільник Чернівецької ОДА Михайло Папієв зазначив, що як голова облдержадміністрації «у жоден спосіб не втручався, не втручається та не втручатиметься у конфлікт навколо «ТВА», а отже, закиди щодо тиску влади на канал вважає безпідставними.

На його думку, винуватцями конфлікту є власники самого каналу, які у такий спосіб вирішують свої бізнес-інтереси. (Одним із власників є дружина опозиціонера Андрія Пишного).

Вони зробили політичну піар-акцію під стінами Нацради з питань телерадіомовлення
Михайло Папієв
«Не перший раз ці люди (журналісти «ТВА» – ред.) підміняють якісь речі, говорять і доносять неправдиву інформацію. Зараз, знаючи, що у них немає якогось аргументованого пояснення про припинення мовлення, вони зробили політичну піар-акцію під стінами Нацради з питань телерадіомовлення. Іншим каналам, за якими не стоять політики і за якими вони не вирішують свої бізнес-інтереси, вже давним-давно надали б попередження і повідміняли б ліцензії», – наголошує Папієв.

Це громадянський конфлікт – Шевченко

До слова, на початку серпня чотири депутати-регіонали обласної ради написали листа до Нацради з питань телебачення і радіомовлення з проханням винести попередження каналові через «недотримання ним умов ліцензії на мовлення». А у разі ігнорування ним цих вимог – «оголосити новий конкурс на цю частоту чи передати її в розпорядження облдержтелерадіокомпанії».

Такого листа колишній журналіст, а нині опозиціонер, народний депутат Андрій Шевченко називає безпрецедентним випадком в історії медійних конфліктів.

Ми всі повинні згуртуватися, тому що сьогодні закрили рота одному телеканалу, завтра іншому, а післязавтра ми опинимося в абсолютно мовчазному просторі
Андрій Шевченко
«Це громадянський конфлікт між тим колективом, який сумлінно робить свою роботу, і владою, яка не звикла чути правду, яка намагається завжди задавити все те, що вона не може контролювати. Це той випадок, де ми всі повинні згуртуватися, тому що сьогодні закрили рота одному телеканалові, завтра іншому, а післязавтра ми опинимося в абсолютно ізольованому і мовчазному просторі», – зауважив Шевченко.

Наразі ж представники «ТВА» провели акцію під стінами Нацради з питань телебачення і радіомовлення в Києві, а також написали відкритого листа до голови представництва ЄС в Україні Яна Томбінського.

«Увімкніть «ТВА»!»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

Цими ж днями про тиск влади заявили журналісти керченської телерадіокомпанії «Бриз».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG