Доступність посилання

ТОП новини

Існування «партії Путіна» в парламенті України суперечить Конституції – експерт


Київ – Заяви регіонала Олега Царьова щодо невідповідності Конституції України норм угоди про асоціацію з ЄС є неправдивими і неаргументованими, заявляють експерти. Вони наголошують, що асоціація не передбачає делегування суверенітету, а відтак для підписання угоди вносити зміни у Конституцію не потрібно. У Партії регіонів зауважують, що не поділяють позиції Царьова і не довіряють наданому ним аналізові.
Олег Царьов
Олег Царьов

Заступник голови фракції Партії регіонів Олег Царьов висловив думку, що шість пунктів угоди про асоціацію з ЄС суперечать Конституції України. За його словами, якщо група депутатів від Партії регіонів зробить подання до Конституційного суду, він винесе рішення про неконституційність угоди.

Утім, екс-президент, голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук наголошує, що Конституція не потребує ніяких змін для укладання угоди про асоціацію з Європейським союзом. За словами Кравчука, заяву Олега Царьова не можна сприймати серйозно, оскільки вона не аргументована.

Коли якомусь агентові, служаці невідомо якому царю і яким господарям хочеться щось і комусь напакостити, то він починає людей обдурювати
Леонід Кравчук
«Передбачено Конституцією, що держава укладає міжнародні угоди, і ці міжнародні угоди погоджуються на різних рівнях, в різних інстанціях, багато інколи років. Тому тут не можна шукати абсолютно ніяких підстав і ніяких причин для того, щоб це питання обговорювати. Коли якомусь агентові, чи якомусь відповідальному, чи безвідповідальному працівникові, чи якомусь, скажімо, служаці невідомо якому царю і яким господарям хочеться щось і комусь напакостити, то він починає людей обдурювати», – зазначив Кравчук у розмов з Радіо Свобода.

Олійник: Партія регіонів не поділяє позицію Царьова і не довіряє його аналізові

У Партії регіонів не поділяють позиції Олега Царьова і не довіряють аналізові угоди про асоціацію з Європейським союзом, зробленому Центром «Правова держава» на запит громадського руху «Український вибір». Про це Радіо Свобода сказав депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

Це його приватна думка
Володимир Олійник
«Це його приватна думка. Це приватна юридична структура якась зробила експертизу. Таких у нас дуже багато. Не думаю, що набереться 50 депутатів, які готові були б спрямувати відповідне подання до Конституційного суду. Предметом розгляду Конституційного суду є не проекти, не наміри, а прийняті рішення. Тому я не можу зрозуміти, з якого предмету будуть звертатися. Навіть саме рішення щодо асоціації не є остаточним. Треба, щоб його ратифікували у парламенті», – каже Олійник.

Україна не делегує право ухвалювати рішення замість себе – Горбач

Не суперечить Конституції України і утворення відповідно до угоди комітету асоціації і комісії асоціації, зауважує політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач. Він зауважує, що це – скоріше контрольні органи, ніж керівні, і до них увійдуть як представники Євросоюзу, так і українського уряду, а відтак вони не зможуть ухвалювати рішень, які суперечитимуть законодавству України.

«Таку позицію займав президент Янукович, коли його почали запрошувати у Митний союз. Це є серйозною натяжкою в обох випадках. Україна не вступає в Європейський союз. Україна укладає міжнародну угоду. Вона не делегує право ухвалювати рішення замість себе. Вона сама добровільно погоджується на ті чи інші правила. Що справді не відповідає українській конституції – це існування «партії Путіна» в українському парламенті, до якої задекларував свою належність депутат Царьов», – зазначає Горбач.

Думки експертів збігаються в тому, що зміни до Конституції слід буде вносити, коли буде вирішене питання щодо вступу України у Євросоюз – як повноважного члена. Лише тоді Основний закон потребуватиме уточнень щодо відносин із ЄС, кажуть вони.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG