Доступність посилання

ТОП новини

Росія «проспала» Україну – експерт


Київ – Росія «проспала» момент і втратила можливості завадити підписанню угоди про асоціацію України з ЄС, кажуть експерти. За їхніми словами, спроби політичного та економічного тиску мали лише зворотній ефект. Утім, не можна виключати того, що після підписання угоди українська влада сама змінить зовнішньополітичний вектор і відійде від шляху євроінтеграції, зауважують експерти.

Спроби економічного й політичного тиску з боку Росії, спрямовані на те, щоб відвернути Україну зі шляху до підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом, залишаться безрезультатними, заявив Радіо Свобода заступник директора з міжнародних питань Центру імені Разумкова Валерій Чалий. За його словами, коли влада, опозиція, суспільство і бізнес мають консолідовану позицію щодо євроінтеграції, зовнішній вплив не може змінити ситуацію. Водночас, не можна гарантувати, що вже після підписання угоди влада не змінить тактики, наголошує експерт.

Все, що стосується боротьби з корупцією, питань судової реформи, інших реформ – це те, що ввійде в дію тільки після обміну ратифікаційними грамотами
Валерій Чалий
«Вводиться в дію економічна частина. А все, що стосується боротьби з корупцією, питань судової реформи, інших реформ – це те, що ввійде в дію тільки після обміну ратифікаційними грамотами. Саме на цьому етапі нас очікують можливості зміни інтеграційного напрямку. Це був би найгірший сценарій, який продемонстрував би, що Україна не є послідовним гравцем», – зазначає Чалий.

Росія має можливість впливати на своїх союзників у «старій Європі» – Корнілов

Кремль в останні два роки втратив багато можливостей щодо впливу на процес євроінтеграції України, каже колишній директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов. На його думку, Москву «приспали» Харківські угоди. Утім, у Росії ще залишаються шанси на обхідний маневр, відзначає Корнілов.

Російська дипломатія «проспала» цей момент, вважаючи, що треба впливати виключно на Україну
Володимир Корнілов
«Росія має можливість впливати і на своїх союзників у «старій Європі». Таким нехитрим способом російська дипломатія домоглася успіху для себе, запобігши приєднання України до Плану дій щодо набуття членства в НАТО. Але слід враховувати, що стан відносин між Росією та Німеччиною і Францією вже не той. Російська дипломатія «проспала» цей момент, вважаючи, що треба впливати виключно на Україну», – зазначив Корнілов.

В української влади немає вибору, крім як підписати угоду – Яхно

Харківські угоди були першою і останньою поступкою української влади, вважає політтехнолог Національного інституту стратегії Олеся Яхно. Політичний та економічний шантаж з боку Росії лише віддаляє Україну від Митного союзу, зауважує експерт.

В оточенні Януковича є крупний бізнес, який не хоче віддавати прибуткові напрями і галузі російським олігархам
Олеся Яхно
«В української влади немає вибору, крім як підписати угоду про асоціацію. В оточенні Януковича є крупний бізнес, який має свої інтереси, який зовсім не хоче віддавати прибуткові напрями і прибуткові галузі української економіки російським олігархам. Це було зрозуміло. Непоступливість пов’язана не з якимись європейськими цінностями чи послідовністю української влади. Вона пов’язана просто об’єктивними інтересами великого українського бізнесу, який є в оточенні чинного президента», – наголошує Яхно.

Експерти відзначають, що від підписання угоди про асоціацію до її ратифікації і Україна, і Європейський союз мають пройти певний шлях. У цей період спроби економічного й політичного тиску Росії на Україну можуть посилитися, припускають вони.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG