Доступність посилання

ТОП новини

Висвітлення корупційних схем у ЗМІ примушує владу згортати оборудки – журналісти


Журналістські розслідування реально призводять до припинення корупційних схем та оборудок в Україні. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» розповів Олексій Шалайський, головний редактор видання «Наші гроші».

Шалайський у складі групи журналістів перебуває у США, де вивчає досвід боротьби з корупцією.

«Випадки, коли журналістські розслідування припиняють злочинні схеми можна розділити на дві категорії. Перша – в результаті запитів до правоохоронних органів, які готують юристи на основі журналістських розслідувань. Друга – коли підіймається інформаційна хвиля, яку влада не може ігнорувати, і сама припиняє оборудку».

На думку Шалайського, корумпованість України можна пояснити тим, що українці не до кінця уявляють масштаби корупції і мало знають про результати розслідувань журналістів.

Водночас на думку Миколи Воробйова, головного редактора розслідувального бюро «Євро-патруль», провідну роль у донесенні до українців інформації про корупцію відіграють блогери.

«Довіра до блогерів постійно зростає, адже блогер це людина, яка працює поза редакцією, висловлює свою думку та пише зрозумілою, близькою людям мовою».

В Україні збільшується рівень політичної джинси. До таких висновків прийшов Інститут Масової Інформації, який оприлюднив сьогодні дослідження щодо кількості замовних матеріалів у пресі. Протягом 2013-го більше 70% замовних матеріалів у медіа містили ознаки політичного замовлення. З наближенням президентських виборів відбувається також переділ українського інформаційного простору.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG