Доступність посилання

ТОП новини

Уряд хоче вкладати гроші в позитивний образ України в іноземних ЗМІ


(©Shutterstock)
Київ – Уряд хоче платити іноземним медіа за позитивні публікації про Україну. Про це йдеться в постанові, оприлюдненій на сайті уряду. А політологи в Україні кажуть: мало фінансувати публікації за кордоном, бажано ще створювати позитивні інформаційні приводи.

Кабінет міністрів України виділяє бюджетні кошти, щоб профінансувати
співпрацю з провідними закордонними ЗМІ, які публікуватимуть позитивну інформацію про Україну. Постанова уряду також передбачає організацію форумів, конференцій, експертні засідання у форматі круглого столу, прес-заходи «для донесення зарубіжній громадськості інформації про пріоритети зовнішньої політики України».

Крім того, в документі передбачається виділення коштів на створення у Вашингтоні пам’ятника жертвам Голодомору, а в Казахстані – монумента Тарасові Шевченку

В українському МЗС сказали Радіо Свобода, що нададуть інформацію про деталі програми згодом.

На думку політолога Віталія Бали, такі речі потрібно було робити давно.

«Під Євро щось намагалися робити, але, як на мене, такої концепції єдиної, якихось конкретних дій і мети, з якою ці дії потрібно робити, на жаль, нема. І навіть зараз, наскільки я розумію, ми не можемо говорити про конкретну мету, для чого ми це будемо робити», – зауважує Бала.

Можна зацікавити медіа писати про Україну, але не можна продиктувати, що саме – політолог

Тим не менш, він зауважує про необхідність не тільки фінансувати публікації, а й створювати позитивні інформаційні приводи для іноземних ЗМІ. В успішності ідеї фінансування публікацій сумнівається політолог Сергій Таран.

Джинси в прямому розумінні немає за кордоном
Сергій Таран
«Джинса як явище є тільки у малорозвинених країнах, таких як Україна, зокрема, але джинси в прямому розумінні немає за кордоном, – вважає він. – Можна зацікавити журналістів писати про Україну, але неможливо їм продиктувати, що саме писати».

Така реклама є ефективною, тільки якщо імідж країни є нейтральним або вже позитивним, зауважив у коментарі Радіо Свобода німецький політолог Андреас Умланд. Однак, на його думку, у випадку з Україною це не так.

Зараз імідж України на Заході не дуже хороший через ув’язнення Тимошенко і низку інших проблем
Андреас Умланд
«Зараз імідж України на Заході не дуже хороший через ув’язнення Юлії Тимошенко і низку інших проблем. І тому такі статті мало що змінюють», – вважає політолог.

Але, за словами Умланда, просуванням своєї країни за кордоном через рекламу в тамтешніх медіа займаються уряди практично всіх країн.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG