Доступність посилання

ТОП новини

Росія зупинила увесь імпорт з України?


Митна служба Росії відсьогодні включила до переліку «ризикових» усіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час блокувало постачання товарів з України, повідомляє прес-служба Федерації роботодавців України. В українському уряді натомість кажуть, що митниці працюють як завжди. Росіяни ймовірну проблему зовсім не коментують.

«З 00:00 години 14 серпня до профілю ризику системи управління ризиками ФМС Росії до перших чотирьох десятків підприємств, які туди потрапили у липні цього року, були додані всі без винятку українські експортери. Водночас заходи запобігання ризику ще більш посилено. По-суті, йдеться про повну зупинку українського експорту на невизначений час, аж до тижнів або навіть місяців», – йдеться в повідомленні Федерації роботодавців України, яку очолює Дмитро Фірташ.

За даними ФРУ, проблеми в українських експортерів з проходженням митного контролю на митниці Росії почали виникати ще з 20-х чисел липня.

«Про це свідчать звернення підприємств до ФРУ, які надходять протягом останніх двох тижнів. Керівництво цих підприємств повідомляє про те, що у них виникли проблеми на російській митниці. Це виражається у тому, що транспортні засоби, які перевозять продукцію українських товаровиробників, на кордоні Російської Федерації підлягають безпричинній суцільній перевірці, включаючи вивантаження, переваження вантажу та завантаження його назад», – заявляють у федерації.

Федерація роботодавців України звернулась до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням якомога швидше посприяти вирішенню на міжурядовому рівні проблем, які почали виникати в українських підприємств-експортерів на російській митниці.

Наприкінці минулого місяця Росспоживнагляд заборонив ввезення на території Росії продукцію української кондитерської компанії Roshen.

Уряд працює над усуненням перешкод у торгівлі з Росією – речник Азарова

Кабінет міністрів України вживає всіх можливих заходів для ліквідації проблем, що виникають у торгівлі з Росією, заявив речник прем’єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук’яненко.

«Уряд працює в напрямку ліквідації проблем, які створюються у взаємній торгівлі, і його не потрібно підштовхувати. Уряд сам зацікавлений, щоб усі перешкоди були усунені і інтересах розвитку взаємної торгівлі», – заявив Лук’яненко.

Митні пости Міндоходів України працюють у штатному режимі – речник

Митні пости Міністерства доходів і зборів України працюють у штатному режимі, повідомив Радіо Свобода речник відомства Андрій Соколов.

«На даний час митні пости Міндоходів на кордоні з Російською Федерацією працюють у штатному режимі, ніяких додаткових затримок щодо автомобілів із вантажами немає, все працює», – сказав Соколов.

У прес-службі російської митниці ситуацію не коментують.

У п’ятницю, 16 серпня, українські урядовці у Москві збираються зустрітися з російськими колегами з приводу ситуації, що склалася із забороною ввезення в Росії продукції української кондитерської компанії Roshen.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG