Доступність посилання

ТОП новини

У передвиборній московській гонці два лідери: Собянін і Навальний


Москва – Всеросійський центр вивчення громадської думки опублікував дані останнього опитування, яке стосувалося виборів мера Москви, що проходитимуть на початку вересня. Згідно з даними соціологів, виконувач обов’язків московського градоначальника Сергій Собянін уже у першому турі може набрати більше половини голосів. За його найближчого суперника, представника російської опозиції Олексія Навального, зараз готові проголосувати, за даними соціологів, 9 відсотків опитаних. Тим часом у штабі Навального припускають, що за нього зараз готові проголосувати понад 30 відсотків москвичів.

19% москвичів, опитаних Всеросійським центром вивчення громадської думки, поки не визначилися зі своїми уподобаннями, 11% заявили, що не пішли б на вибори у найближчі вихідні, а 1% готовий прийти і зіпсувати виборчий бюлетень. За словами керівника ВЦВГД Валерія Федорова, за їхні голоси і будуть головним чином боротися кандидати. Хоча вже зараз очевидно, що основна боротьба розгорнеться між двома претендентами на посаду мера Москви: виконувачем обов’язків градоначальника Сергієм Собяніним і відомим блогером Олексієм Навальним.

Навколо цих двох персон і розгортаються зараз найгучніші історії. Спочатку в пресі з’явилися повідомлення про квартири Собяніна. А в останні кілька днів правоохоронні органи пред’являють претензії штабу Навального. У вівторок поліцейські зламали квартиру у центрі Москви, в якій проживали прихильники Олексія Навального, і де вони, нібито, зберігали незаконні агітаційні матеріали на його користь. Запит у поліцію направили представники ще одного претендента на пост московського градоначальника – представника «Справедливої Росії» Миколи Левичева.

Прихильники Навального й агітаційні матеріали

Один з керівників штабу Левичева, депутат Державної думи Олег Пахолков в інтерв’ю Радіо Свобода уточнив, що у штаб зателефонувала людина з інформацією про те, що в одній з квартир є велика кількість агітаційної продукції. На думку Пахолкова, молоді люди, що перебували у квартирі, самі провокували поліцейських. А Навальний і члени його штабу намагаються відхреститися від своїх затриманих прихильників.

«Навальний намагається викрутитися з цієї ситуації, і, напевно, з юридичної точки зору ми нічого не зможемо пред’явити. Ніхто не знає, хто там що клеїть. Але я думаю, що відмовитися від цих хлопців – це юридичний виверт пана Навального», – зазначив Пахолков.

Істерики і рейтинги

У штабі ж Олексія Навального не відмовляються від своїх прихильників і стежать за їхньою долею. Крім того, там готові підтримати господарів квартири, де стався інцидент, і які мають намір звернутися до суду з вимогою відшкодування збитку. Що ж до чергових нападок на Навального, то керівник його передвиборного штабу Леонід Волков вважає, що це свідчить про зростання рейтингу опозиційного кандидата.

«Чим викликана ця істерика? Наша гіпотеза тільки одна: рейтингами. Чим більше зростають у Навального рейтинги, тим більше зростають істерики. Деякі маститі політтехнологи ще на початку кампанії говорили про наступне: от побачите, як тільки вони самі у Кремлі наміряють Навальному 30 відсотків, почнеться треш, пекло і свавілля. Будемо вважати, що у нас є вже 30 відсотків», – говорить Волков.

За даними соціологів ВЦВГД, на сьогоднішній день розрив великий не тільки між Собяніним і Навальним. Всі інші претенденти набирають 1 відсоток чи менше. Що стосується явки на виборах мера Москви 8 вересня, то, згідно з поточним прогнозом соціологів, вона складе біля 48%.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG