Доступність посилання

24 Травень 2017, Київ 03:42
Новини | Міжнародні

Опозиційну журналістку з Білорусі засудили у Швеції за спробу вбивства


Ольга Класковська, архівне фото
Суд у столиці Швеції Стокгольмі засудив сьогодні громадянку Білорусі Ольгу Класковську, опозиційну журналістку, до восьми років позбавлення волі за звинуваченням у спробі вбивства колишнього чоловіка. Вона також має заплатити потерпілому відшкодування на суму близько 15 тисяч доларів.

Вирок іще не набув чинності й може бути оскаржений.

Батько засудженої, відомий білоруський журналіст Олександр Класковський, який живе в Білорусі, закликав не політизувати життєву драму його дочки.

Класковську арештували у Швеції наприкінці березня, коли її звинуватив у спробі вбивства її тодішній чоловік, із яким вона на той час розлучалася, громадянин Швеції родом із Туреччини.

Напередодні імміграційні органи Швеції постановили, що Класковська і її 11-річна дочка від попереднього шлюбу, білоруські громадянки, мають бути депортовані до Білорусі, бо перебували у країні нелегально, без права на перебування (в той час Класковська домагалася шведського дозволу на перебування на підставі одруження зі шведським громадянином і при цьому прострочила свою і дочки шенгенські візи). Соціальні служби при цьому забрали 8-місячного на той час сина Класковської від останнього шлюбу, який має громадянство Швеції, вирішивши, що він може залишитися з батьком.

Ольга Класковська жила поза межами Білорусі від 2006 року і мала статус біженця, але втратила його 2011 року, повернувшись на якийсь час додому, щоб підтримати брата, ув’язненого за протест проти президента Олександра Лукашенка.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG