Доступність посилання

ТОП новини

Луценко назвав Януковича тимчасовим союзником


Київ – Українська опозиція готова співпрацювати з владою задля підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Президент Янукович наразі є тимчасовим союзником опозиції і громадськості на шляху євроінтеграції держави. Такого рішення досягли учасники національного круглого столу з проблем євроінтеграції, який 23 серпня працював у Києві.

Національний круглий стіл з проблем євроінтеграції зібрав керівників опозиційних політичних партій, громадських організацій і науково-освітніх установ. На засідання запросили і представників влади, але зарезервовані для них місця залишились порожніми.

За словами координатора круглого столу Сергія Бондарчука, урядовці пообіцяли долучитись до дискусій на засіданні у вересні. Без участі представників влади дискусії довкола євроінтеграції України мають неповний характер, вважає він.

Нині ж учасники круглого столу – опозиційні політики, громадські активісти, науковці – визнали, що Україна переживає найбільш критичний етап євроінтеграції. Так, відразу після канікул парламентарі мають ухвалити закони, необхідні для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Ці закони мають на меті реформу правосуддя, виборчі зміни та подолання корупції.

«Ми хочемо, щоб у результаті цього круглого столу у стінах Верховної Ради України законопроекти, необхідні для підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом були проголосовані як такі, що узгоджені всіма політичними силами», – зазначив у своєму виступі лідер парламентської фракції партії «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Критично важливою для підписання угоди про асоціацію залишається проблема звільнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, наголосив Яценюк.

Ми не бачимо прогресу у питання звільнення Юлії Тимошенко
Арсеній Яценюк
«Ми не бачимо прогресу у питання звільнення Юлії Тимошенко. Першим етапом цього процесу має стати надання їй медичної допомоги за кордоном. Ми очікуємо на відповідне рішення президента», – вважає Яценюк.

Гасло «Free 2 Y» має об'єднати суспільство – Луценко

Втілити у життя план дій з євроінтеграції під назвою Free 2 Y (яке пропонують тлумачити і як «Звільнити Юлю», і як «Звільнити Україну») закликав учасників круглого столу колишній міністр внутрішніх справ, нині громадський діяч Юрій Луценко. Він зауважив, що опозиція має підтримати євроінтеграційні кроки президента України Віктора Януковича.

«У зовнішній політиці до підписання у Вільнюсі угоди про асоціацію України з ЄС Янукович – наш попутник. І поки не просохне чорнило під його підписом на угоді, він – наш союзник у зовнішній політиці. На другий день, як висохне чорнило, він знову наш ворог, якого треба перемогти на президентських виборах 2015 року», – вважає Луценко.

Представники громадських організацій запропонували розроблений ними для політиків «План дій щодо реалізації європейського курсу України», в якому розписані конкретні кроки, серед яких – терміни ухвалення згаданих вище законів і виконання певних політичних дій (зокрема, звільнення Юлії Тимошенко).

Владі доведеться йти на публічний діалог, який гарантуватиме ухвалення законів з «європейського пакету»
Костянтина Матвієнка
За словами київського політолога Костянтина Матвієнка, працювати над здійсненням плану повинні і політики, і суспільство. «Відсидітись у бліндажах владі не вдасться. Владі доведеться йти на публічний діалог, який у даному разі пропонують опозиційні партії, експертне середовище, і який гарантуватиме ухвалення законів з «європейського пакету»», – наголосив Матвієнко.

У свою чергу, Євросоюз закликав Україну виконати критерії, визначені для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Про це написала Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Катрін Аштон у привітанні з нагоди 22-ї річниці Незалежності України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG