Доступність посилання

ТОП новини

Тягнибок хоче покращити імідж в очах Брюсселя


Київ – Партія «Свобода» має намір відкрити представництво в Брюсселі для того, щоб об’єктивно інформувати європейців про свою діяльність. Про це каже заявив лідер партії Олег Тягнибок. Експерти відзначають, що провідні українські політичні сили вже мають досвід такої роботи, утім, далеко не завжди це дозволяє покращити імідж перед європейською громадськістю.

Представництво у Брюсселі є важливим для «Свободи» з огляду на те, що досить часто інформація про діяльність цієї політичної сили спотворюється в Європі. Про це лідер партії Олег Тягнибок заявив після зустрічі із європейським комісаром з питань розширення ЄС і європейської політики сусідства Штефаном Фюле.

Партія «Свобода» має неоднозначний імідж в очах європейських політиків. Наприкінці минулого року Європарламент закликав демократичні сили України не співпрацювати з нею і висловив стурбованість зростанням націоналістичних настроїв в Україні.

Особливості роботи над репутацією

Очолювана Тягнибоком партія має досвід співпраці із європейськими праворадикалами. Але тепер для «Свободи» актуально налагодити діалог із європейськими чиновниками.

«Свобода» зацікавлена в тому, щоб зняти такий правопопулістський погляд на себе з боку європейських структур, щоб мати більш респектабельну репутацію серед європейських чиновників і європейських громадських організацій», – вважає політолог Вадим Карасьов.

Провідні українські політичні сили – насамперед, «Батьківщина» та Партія регіонів – вже мають досвід роботи над своїм іміджем у європейських столицях.

«У «Батьківщини» більш довга історія – вона є членом великої родини Народних партій, які входять до керівництва найбільших урядів країн ЄС. І це досі неабияк допомагає Юлії Тимошенко. Її інтереси відстоюють, скажімо так, побратими по ЄНП – скажімо, Ангела Меркель. Щодо Партії регіонів, то вона достатньо активно лобіює свої інтереси, особливо останні три роки, коли Янукович став президентом», – каже політтехнолог Тарас Березовець.

На його думку, задля того, аби ефектно представити себе в Європі, варто покладатися не так на власних представників, скільки на послуги європейських фахівців з політичної реклами.

Імідж регіоналів не найкращий, але не погіршується

Зараз найінтенсивніше над покращенням свого іміджу в очах європейської спільноти працює чинна влада. Колишній депутат-регіонал і перший заступник парламентського комітету у закордонних справах Тарас Чорновіл зазначає, що після 2004 року Партія регіонів планомірно працювала над покращенням свого іміджу в Європі.

До того часу вони бували за кордоном, але у справах бізнесу чи відпочинку. Але вони не вміли спілкуватися з місцевими елітами і уникали їх. Тепер є певна група людей, яка вміє працювати в західному середовищі і дає хороший результат
Тарас Чорновіл
«До того часу вони бували за кордоном, але у справах бізнесу чи відпочинку. Але вони не вміли спілкуватися з місцевими елітами і уникали їх. Тепер є певна група людей, яка вміє працювати в західному середовищі і дає хороший результат», – наголошує Тарас Чорновіл.

Щоправда, попри великі зусилля, українська влада зараз має не найкраще реноме в Європі. Як зазначає Вадим Карасьов, «імідж Партії регіонів не покращився, однак йому не дають і погіршуватися».

Експерти зазначають, що загалом робота з європейськими політиками є корисною, оскільки завдяки їй українська політична система також європеїзується.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG