Доступність посилання

ТОП новини

Саміт обережних сподівань «Групи двадцяти» розпочався у Санкт-Петербурзі


Саміт «Групи двадцяти» у Санкт-Петербурзі, 5 вересня 2013 року
Саміт «Групи двадцяти» розвинених країн і країн, що розвиваються, відкрився сьогодні в північному російському місті Санкт-Петербурзі. Лідери 20 країн і міждержавних об’єднань, на які разом припадає 90 відсотків обсягу виробництва у світі, будуть обговорювати питання щодо зростання, розвитку торгівлі, прозорості банківської системи та боротьби з ухилянням від сплати податків. Очікується, що найгарячіша міжнародна тема – ситуація в Сирії – не буде в офіційному порядку денному зустрічей, але буде обговорюватися світовими лідерами під час неформальних переговорів.

Ситуацію навколо Сирії президент Росії Володимир Путін оголосив головною темою робочої вечері учасників саміту. Напередодні зустрічі Москва висловила сумнів щодо твердження Вашингтона про те, що сирійські війська використали газ зарин проти цивільних осіб у передмісті Дамаска 21 серпня, коли, за даними США, загинули близько 1400 людей.

Відбуваючи на саміт, президент США Барак Обама сказав, що він продовжуватиме намагатися переконати Путіна щодо справедливості цих звинувачень.

«Чи я сподіваюся, що пан Путін може змінити свою позицію щодо деяких із цих питань? Я завжди маю надію, і я буду продовжувати вести з ним діалог, тому що я думаю, що міжнародне втручання буде набагато більш ефективним, і в кінцевому підсумку ми зможемо покласти край смертям набагато швидше, якщо Росія використає інший підхід до цих проблем», – сказав Обама напередодні зустрічей у Санкт-Петербурзі.

Сирія є лише одне з дедалі більшого числа питань, які розділяють Вашингтоні і Москву.

Обама відмовився від двосторонньої зустрічі з Путіним

Ще раніше Барак Обама відмовився від проведення двосторонньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним на саміті у зв’язку з рішенням Росії про надання тимчасового притулку колишньому контрактникові американської розвідки Едвардові Сноудену.

Також Обама планує зустрітися в кулуарах саміту з російськими активістами з прав людини на тлі міжнародної критики нещодавно ухваленого російського «закону про заборону пропаганди гомосексуалізму», нібито спрямованого на захист дітей. Путін заперечує, що гомосексуалісти зазнають дискримінації в Росії.

Щодо самого саміту, то чи не найголовнішим питанням економічного порядку денного може стати перша в історії програма регулювання міжнародних фінансових ринків за межами традиційних банківських систем.

Згідно з одним із проектів, який підготував спеціальний Комітет фінансової стабільності, створений під егідою «Групи двадцяти», буде створена багаторівнева і складна система регулювальних вимог для таких фінансових компаній, яка повинна набути чинності вже в 2015 році.

Напередодні саміту свій аналогічний проект представила і Європейська комісія. Йдеться про регулювання вторинного ринку фінансових послуг, який за величиною наближається до первинного, але мало регулюється міжнародним законодавством.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG