Доступність посилання

ТОП новини

Битва за регламент: влада шукає альтернативу союзу з КПУ


Київ – Зміни до регламенту Верховної Ради, які пропонують регіонали, передбачають створення депутатських груп із правами фракцій. Ці зміни мають захистити права мажоритарників, вважають і депутати від влади, і частина позафракційних. Натомість опозиційні лідери і частина експертів оцінюють ці пропозиції про зміну регламенту як спосіб консолідувати тушки і створити більшість без комуністів. Нині проект цих змін розглядає профільний комітет.

Голова Регламентного комітету Володимир Макеєнко пропонує внести зміни до закону про регламент Верховної Ради у частині формування депутатських груп, чисельністю не менше ніж 15 народних обранців. Цю свою ідею він озвучив у кулуарах парламенту.

«Під час переговорів ми узгодили цифру 15 народних депутатів. Вноситься пропозиція, щоб створювати депутатські групи, але з правами фракцій, кількістю не менше 15 нардепів. Вони будуть мати право брати участь у погоджувальній раді, виступати у парламенті та робити інші організаційні речі, в секретаріаті тощо», – зазначив Макеєнко.

Він нагадав, що наразі у парламенті, згідно з регламентом, партії створюють фракції. Найменша з них – 32 представники Комуністичної партії України. Однак, за словами Макеєнка, така кількість занадто велика для формування депутатської групи. Саме тому запропонували цифру 15.

Голова регламентного комітету уточнив, що ця пропозиція розглядатиметься 18 вересня на засіданні комітету і що вона, на його думку, має бути об’єднавчою для різних політичних сил. В опозиції так не вважають.

Групи депутатів створюють для управління «тушками» – опозиція

Лідер партії УДАР Віталій Кличко заявляє, що влада намагається взяти під контроль мажоритарників і «тушок», пропонуючи зміни до регламенту Верховної Ради у частині кількісного складу депутатських груп.

Партія регіонів хоче взяти під контроль позафракційних через групи
Віталій Кличко
«Партія регіонів хоче взяти під контроль позафракційних через групи. Раніше вони хотіли створити провладну фракцію, але забракло депутатів. Розмір груп залежатиме від того, скільки грошей виділить адміністрація президента. Моя фракція голосуватиме проти», – заявив він журналістам.
Кличко: депутатські групи створюють для керування тушками
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:31 0:00

Лідер фракції «Батьківщини» Арсеній Яценюк, зі свого боку, назвав пропоновані зміни «старою технологією». На думку Яценюка, змінами у регламенті Партія регіонів прагне зменшити свою залежність від КПУ.

В минулому скликанні було подібне, групи створювалися й голосували, як скаже керівник, депутатам за це платили
Арсеній Яценюк
«Це типова парламентська «возня». В минулому скликанні було подібне, групи створювалися й голосували, як скаже керівник, депутатам за це платили. Припускаю, що Партія регіонів хоче цим кроком зменшити свою залежність від Компартії», – зазначив Яценюк.

Проти ініціативи Партії регіонів виступила і фракція «Свободи». Окрім того, не мають наміру голосувати за ініціативу і в Компартії.
Яценюк: створюють групи, бо нема людей на фракцію тушок
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

Раніше в інтерв’ю УНІАН голова регламентного комітету парламенту, депутат від Партії регіонів Володимир Макеєнко заявив, що вніс до Верховної Ради пропозиції змін до регламенту, які передбачили б можливість створення депутатських груп у складі не менш як 15 осіб. Нині мінімум – 32 особи.

Частина позафракційних, зокрема, Олесь Доній, говорять про те, що зміни в регламенті мають змогу поновити їхні права як депутатів. А проблема тушок, каже Доній, створюється не можливістю формувати групи депутатів, а підходами до формування партійних списків.
Доній за відновлення прав позафракційних депутатів
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Політолог: КПУ і опозиція проти, «регіони» і позафракційні – за

Групи депутатів, кількістю від 15 осіб та з повноваженнями фракцій, вигідні партії влади та мажоритарникам, пояснив ситуацію Радіо Свобода політолог Вадим Карасьов.

Комуністи не будуть за це голосувати, бо вони втратять «золоту акцію»
Вадим Карасьов
«Комуністи не будуть за це голосувати, бо вони втратять «золоту акцію», адже наразі Партія регіонів не може створити без них більшості. Євроінтеграційні закони підтримає й опозиція, а щодо бюджету й подібних – без КПУ їх ухвалити мало реально, – наголошує політолог. – Опозиція не підтримує створення парламентських груп із функціями фракції, бо досі низка депутатів не хотіла виходити з їхніх фракцій, боячись обирати між вступом до владної фракції та втратою частини прав як позафракційних. В разі ухвалення змін виникне так званий табір переміщених осіб», який влада хоче взяти під контроль».

Проте цей табір, на думку політологів, складається великою мірою з позапартійних, амбітних та забезпечених депутатів, які можуть створити альтернативу і владі, й опозиції. Сьогодні депутат від «Батьківщини» Андрій Пишний у соцмережах припускав, що влада спробує протягти зміни до регламенту якнайшвидше. Однак наразі це питання обговорюють лише в комітеті з питань регламенту.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG