Доступність посилання

ТОП новини

Путін визнав, що екологи не є піратами, бо не хоче бойкоту Олімпіади в Сочі?


Активіст Greenpeace виступає проти буріння нафтових свердловин в Арктиці, Москва, квітень 2013 року
Москва – Президент Росії Володимир Путін прокоментував затримання в Печорському морі активістів Greenpeace. За словами Путіна затримані «не пірати, але вони порушили норми міжнародного права». Серед 30 активістів- екологів 26 громадян іноземних держав, у тому числі один громадянин України.

Російський президент Володимир Путін у середу дав оцінку затриманню представників екологічної організації Greenpeace. Це сталося під час 3-го Міжнародного арктичного форуму «Арктика – територія діалогу», що проходить у Салехарді.

«Вони, звичайно, не є піратами, але формально вони намагалися захопити платформу. Адже наші правоохоронні органи, наші прикордонники не знали, хто намагається захопити цю платформу під виглядом організації Greenpeace», – зазначив Путін.
Володимир Путін під час 3-го Міжнародного арктичного форуму «Арктика – територія діалогу»
Володимир Путін під час 3-го Міжнародного арктичного форуму «Арктика – територія діалогу»

Інцидент стався у північних морських водах 19 вересня. Активісти-екологи, які протестували проти видобутку компанією «Газпром» нафти в Арктиці, і екіпаж судна, на якому вони прибули, були затримані у відкритому морі російськими прикордонниками. У вівторок корабель був перепроваджений до Мурманська, а активісти Greenpeace доставлені у слідчий ізолятор.
Члени екіпажу Greenpeace на борту свого корабля під час буксирування його береговою охороною в Мурманськ, 24 вересня 2013 року
Члени екіпажу Greenpeace на борту свого корабля під час буксирування його береговою охороною в Мурманськ, 24 вересня 2013 року
​Координатор програми «Greenpeace Росії» Олексій Кисельов розповів Радіо Свобода деякі подробиці: «Судно захоплене, стоїть на рейді Мурманського порту. Вчора (24 вересня) в районі 8-ї вечора усіх активістів протягом 5 хвилин перевезли на берег, доставили до Слідчого комітету і, фактично, без висунення звинувачень розподілили по слідчих ізоляторах. Сьогодні (25 вересня) їх по черзі привозять у слідчий комітет по Мурманській області, де йдуть процедури допитів».

За словами Кисельова, до затриманих вже допустили адвокатів. Із 30 осіб, які перебували на судні Greenpeace, 26 – іноземні громадяни. У тому числі один громадянин України – корабельний кок. За словами Кисельова, з громадянами інших держав вже вдалося побачитися і співробітникам дипломатичних представництв.

«Півтора дні боротьби досить великої кількості дипломатів, і ось вони пішли в слідчий комітет. Найактивнішим був представник консульської служби США. Він просто як трактор вчора разом зі спецназом увійшов всередину», – зазначив Олексій Кисельов.
Російський офіцер погрожує ножем активісту «Greenpeace» в момент, коли екологи намагалися піднятися на нафтову платформу «Газпрому», 18 вересня 2013 року
Російський офіцер погрожує ножем активісту «Greenpeace» в момент, коли екологи намагалися піднятися на нафтову платформу «Газпрому», 18 вересня 2013 року

Вони використали своє право на мирний протест – правозахисник

Заяву з приводу затримання екологів зробила Amnesty international. Голова російського представництва цієї міжнародної організації Сергій Нікітін запевняє, що активісти Greenpeace висловлювали протест мирно.

«Звинувачення у піратстві є абсолютно надуманими і не мають жодних юридичних підстав для цього, – наголошує він. – Ми закликаємо російську владу відмовитися від таких звинувачень на адресу активістів Greenpeace, які використали своє право на мирний протест. Ми наголошуємо, що люди, які протестували проти видобутку нафти в Арктиці, не мали ніякої зброї».

На думку експертів, після заяви президента Росії Володимира Путіна, що екологи не є піратами, їм навряд чи загрожує серйозне покарання. Тим більше, що за півроку до Олімпіади в Сочі скандали, які загрожують бойкотом, Росії не потрібні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG