Доступність посилання

ТОП новини

Україна-туристична: бум чи тупцювання на місці?


©Shutterstock

Оксана Рущак

Київ – Україна стала привабливішою для іноземних туристів, рапортують у Державному агентстві з туризму і курортів. За його даними, торік Україну відвідали 24 із половиною мільйони зарубіжних гостей – на три відсотки більше, ніж позаторік. Натомість експерти стверджують, що ці цифри є завищеними і зростання туристичного потоку є заслугою Євро-2012, а не політики держави у галузі.

Кількість іноземних туристів в Україні зростає щороку, каже заступник голови Державного агентства з туризму та курортів Андрій Шенін. Торішні 24 із половиною мільйони зарубіжних гостей – це і заслуга чемпіонату Європи з футболу, проведеного в Україні, і наслідок підтримки державою туристичної галузі. Як наслідок – досить високим є і внесок туризму у Валовий внутрішній продукт держави, зазначив Радіо Свобода Андрій Шенін.

Прямий внесок сфери туризму у валовий внутрішній продукт країни склав 28,8 мільярда гривень
Андрій Шенін
«За даними Всесвітньої Ради подорожей та туризму, прямий внесок сфери туризму у валовий внутрішній продукт країни склав 28,8 мільярда гривень або 2,2 % ВВП. Наразі ми плануємо розробити державну цільову програму розвитку туризму на період до 2022 року», – зауважив Андрій Шенін.

Зокрема, за словами заступника голови Державного агентства з туризму та курортів, дуже популярними в Україні є тури вихідного дня, які найчастіше обирають українці через брак часу і коштів. Українські регіони, якими подорожують найбільше, – Карпати і Крим.

Україні-туристичній потрібна активна піар-кампанія

Реальна ж кількість мандрівників, що відвідали Україну у власне туристичних цілях, становила торік 5 мільйонів осіб, констатував голова Центру туристичної інформації Володимир Царук. Це ті люди, зі слів Володимира Царука, котрі справді відпочивають та залишають тут значні кошти. Місцями, куди найбільше їхали цього року туристи є Крим, Київ, Львів. Найбільше гостей прибуває з Туреччини, Польщі та Росії. Володимир Царук наголошує на тому, що для покращення туристичної привабливості держави необхідно проводити активну піар-кампанію. Цьому, на його думку, може посприяти чемпіонат Європи з баскетболу, який має відбутися за два роки в Україні.

Без серйозної піар-кампанії, якої в Україні не проводять, говорити про якийсь масштабний прорив у галузі в’їзного туризму не доводиться
Володимир Царук
«Без серйозної піар-кампанії, якої в Україні не проводять, говорити про якийсь масштабний прорив у галузі в’їзного туризму не доводиться. В основному Україна рекламується за рахунок туроператорів, внутрішніх резервів і таких подій, як Євро-2012 та Євробаскет-2015», – вважає експерт.

За даними Державної прикордонної служби, під час Євро-2012 Україну відвідали понад 8 мільйонів осіб.

Киянин, який любить подорожувати, Андрій Козир каже, що в самій Україні не завжди добре ставляться до своїх туристів. І це, за словами Андрія, непоодинокі випадки.

«Ну, наприклад, в Криму всі туристичні місця, там, де є якісь джерела питної води, вони всі нібито охороняються лісничими. Насправді ж, приходить лісничий і каже, що це його територія. І коли ти стаєш на ночівлю з палатками, там в кращому випадку по прейскуранту з тебе беруть гроші», – ділиться враженнями від подорожі Кримом мандрівник.

Хоча екскурсії в Україні організовують дуже цікаві, зазначає Андрій. Останньою, зі слів туриста, у нього була екскурсія узбережжям Криму, Євпаторією, Балаклавою.

Внесок туристичної галузі до Валового внутрішнього продукту європейських держав становить від 5 до 10 відсотків. За даними Всесвітньої організації туризму, Україна входить до десятки лідерів міжнародного туризму за кількістю відвідувань.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG