Доступність посилання

ТОП новини

Україна має вибрати – звільнення Тимошенко чи підкорення Кремлю (світова преса)


Новий посол США в ОБСЄ Деніел Бер, як він заявив європейській пресі, вважає, що Організація з безпеки і співпраці в Європі має підтримати реформи в Україні. Тим часом Росія, як наголошують впливової світові видання, посилює тиск на пострадянські держави, включно з Україною, намагаючись втягнути їх у свій економічний союз. Експерти, разом з тим, радять ЄС не пом’якшувати, у зв’язку зі зростаючим тиском Росії, політичних умов тій же Україні та вважають, що США можуть тут допомогти своїм впливом із визволенням Юлії Тимошенко. А Український благодійний фонд, як інформують газети, хоче забрати з летовища у Москві готівку у 20 мільярдів євро.

Новий посол США в ОБСЄ, Даніел Бер, заявив у розмові з Der Standard, що ОБСЄ має зосередитися на реформах в Україні та Росії. Американський дипломат вважає, що посилення авторитаризму у цих країнах шкодить регіональній стабільності. Він переконаний, що «на сьогодні Україна має більше шансів розвиватися у позитивному напрямку – як економічно, так і політично». Бер також наголосив, що ОБСЄ має більше звертатися у бік Росії, де «громадянське суспільство перебуває у критичному стані, як життєво важлива частина демократії».

Впливова американська The Washington Post називає непоступливу позицію Молдови, України та Грузії перед наростаючим російським тиском «сміливим вибором цими країнами» шляху асоціації з ЄС. Росія протиставляє цьому свої настирливі вимоги приєднання цих пострадянських республік до проросійського економічного союзу. Тому автори американської передовиці у The Washington Post вважають, що у даній ситуації перед Україною, Грузією, насамперед, стоять серйозні політичні випробовування – Тбілісі має провести в жовтні президентські вибори, а влада президента Януковича – вирішити питання щодо ув’язненої опонентки, колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. «Адже Путін, – як зауважує видання з Вашингтона, – зі свого боку вимагає всього-на-всього уніфікації мит, а також мовчазного визнання російського верховенства». Разом з тим, американські експерти попереджають: «Деякі країни ЄС, такі як Литва і Польща, наполягають на пом’якшенні політичних умов, у відповідь на тиск Росії». «Це, мабуть, було б помилкою», вважають аналітики зі США. «Бо якщо дотримання принципу панування права не зв’язувати з економічними вигодами від асоціації з ЄС, можливий рух назад», – попереджають в передовій статті The Washington Post. Тут також вважають, що на ЄС чекають два важких місяці перед листопадовим самітом «Східного партнерства» у Вільнюсі, адже необхідно переконати східних сусідів у необхідності підтримати західні цінності. Газета зі США також не сумнівається, що країни ЄС можуть скористатися тут «деякою допомогою з боку США».

Чеська IDNES інформує, що на летовищі Шереметьєво лежить з 2007 року вантаж у 200 тонн банкнот на суму 20 мільярдів євро, який за документами, послав через «Дойче Банк» якийсь іранець, Фарзін Мотлаґ. Але, проблема у тому, що адресат отримання цих грошей не вказаний. Журналісти гадають, що це могли бути гроші чи покійного вже іракського диктатора Саддама Хусейна, чи також мертвого вже, Муаммара Каддафі з Лівії. Чеська газета інформує, що першими спробували забрати ці гроші українці. Бо голова української благодійної організації «Світ добрих людей» Олександр Шипілов, першим спробував переказати ці гроші з Москви на рахунок свого благодійного фонду. Але поки що не вийшло. Шипілов обіцяє винагороду у 2 мільярди євро для того правника, який зможе довести, що ці гроші повинна отримати якраз його організація «Світ добрих людей». Експерти не виключають, що щось завадило справжньому адресатові отримати ці гроші і тепер він намагається забрати їх за допомогою допоміжних фондів.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG