Доступність посилання

ТОП новини

Підозрюваних у причетності до блокування роботи держреєстрів оголошено у розшук


Генеральна прокуратура оголосила у розшук двох службових осіб, яких підозрюють у причетності до блокування роботи державних реєстрів.

«Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за частиною 5 статті 191, частиною 2 статті 361 КК України за фактами розтрати майна державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України та несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем та комп’ютерних мереж», – йдеться у повідомленні відомства.

За даними Генпрокуратури, встановлено, що внаслідок такого втручання відбулося блокування інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації, що призвело до припинення функціонування 12 державних і єдиних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції.

«У ході розслідування на підставі зібраних доказів складене повідомлення про підозру двом службовим особам. Враховуючи, що вказані особі ухиляються від слідства, їх оголошено у розшук», – повідомили у прокуратурі.

3 жовтня заступник генерального директора держпідприємства «Інформаційний центр» Вадим Хоруженко заявив про рейдерське захоплення державних реєстрів. У відкритому зверненні «Інформаційного центру» наголошувалося, що «з 1 жовтня 2013 року роботу всіх реєстрів Міністерства юстиції було припинено».

Водночас того ж дня міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що державні реєстри «не постраждали і є неушкодженими», оскільки ніякі сторонні особи не мали до них доступу.

7 жовтня у Мінʼюсті повідомили, що роботу всіх раніше заблокованих реєстрів відновлено.
XS
SM
MD
LG