Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині відкрили сонячну електростанцію


Сонячна електростанція, Підгороднє, 8 жовтня 2013 року
На Дніпропетровщині, в містечку Підгородньому, у вівторок відкрили сонячну електростанцію – одну з перших в Україні. Вона створена на кошти приватних інвесторів. Дніпропетровщина має амбітні плани – стати провідним центром альтернативної енергетики в Україні, заявляє влада. Але незалежні експерти висловлюють певний скепсис.

Величезне поле зі стрункими рядами панелей для генерації сонячної енергії… На виїзді з містечка Підгороднього запрацювала геліоелектростанція. За попередніми даними, вона вироблятиме понад 6,62 МВт-годин електроенергії на рік – це дозволить забезпечити струмом близько тисячі приватних будинків.

Ця сонячна електростанція є станцією прямого перетворення енергії сонячного спектра випромінювання в електричну енергію, пояснюють фахівці. Вся вироблена енергія надходитиме в мережу обленерго. Головна перевага – екологічна чистота: ніяких викидів вуглекислого газу в атмосферу, як при виробництві енергії традиційної.
На Дніпропетровщині запрацювала одна з перших сонячних електростанцій
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Обладнання українське і китайське

При створенні об’єкта застосували унікальні для України технології, а саме обладнання у переважній більшості – українського виробництва, зазначає директор приватної компанії, яка збудувала станцію, Юрій Гордєєв. А втім, визнає, що устаткування для акумулювання енергії сонця – китайське: у той час, коли розроблявся проект, вітчизняних аналогів ще не було, пояснює він.

Особлива гордість творців електростанції – те, що частина поверхонь, які акумулюють енергію, експериментальні – зроблені за типом «соняшника», вони змінюють кут нахилу в залежності від положення сонця, розповідає Юрій Гордєєв.

Проектування зроблено в Україні. Частка українського обладнання – 70-80%
Юрій Гордєєв
«На даній електростанції встановлені найкращі на даний момент сонячні модулі в світі. Решта все – українське виробництво. Проектування було зроблено в Україні. Частка українського обладнання – 70-80% у загальному складі електростанції», – каже директор компанії.

Поля, «засіяні» сонячними електростанціями?

Станція збудована за рахунок вітчизняних інвестицій, вони склали понад 17 мільйонів гривень. Однак, як скоро окупиться проект, розробники не кажуть. Недоліків у подібних станцій, зазначають, немає. Єдине, визнають, – сонячні електростанції займають великі площі. Під цю, наприклад, виділили понад 4 тисячі гектарів. Але ця земля була непридатна для сільгоспробіт, запевнив Радіо Свобода фахівець з технічного забезпечення геліоелектростанції Олександр Комісаров.

«Ми межуємо з місцевою насосно-каналізаційною станцією, і ця земля вважається охоронною зоною, вона ніколи не використовувалась для сільськогосподарської діяльності. Тут були болота, пустир, це 50-метрова охоронна зона», – пояснив фахівець.

Наразі на Дніпропетровщині, окрім цієї, вже діє одна сонячна електростанція в Орджонікідзе. Влада сприятиме інвесторам, які візьмуться впроваджувати «зелену» енергетику, сказав у вівторок голова облдержадміністрації Дмитро Колесников.

Для нашої країни це ще й питання енергетичної безпеки
Дмитро Колесников
«Будівництво сонячних електростанцій – це світовий тренд, європейський тренд. Як відомо, країни Європи сьогодні дедалі активніше використовують енергію сонця і вітру. Для нашої країни це ще й питання енергетичної безпеки. З будівництвом альтернативних електростанцій ми робимо черговий крок, щоб замінювати дорогі імпортні енергоресурси своїми, причому екологічно чистими. Це основа енергетичної безпеки країни», – зазначив посадовець.

Експерт: 15% «зеленої» енергетики для України – «малореально»

За словами голови облдержадміністрації, президент України поставив завдання, щоб до 2020 року енергія, отримана з альтернативних джерел, склала не менше ніж 15% у загальному енергобалансі країни. А втім, незалежні експерти Дніпропетровщини у реальності таких планів сумніваються.

«Ми повинні намагатись до цього наблизитись, але практично – це малореально, щоб таку частку енергетики швидко зробити «зеленою». Зараз у нас менш ніж 1% «зеленої» енергії. Сонячна енергетика розвивається досить активно, але збільшити до 15% – це буде дуже важко. Зараз найвищі показники альтернативної енергетики у світі мають Данія та Норвегія – приблизно 20%», – зазначив у коментарі Радіо Свобода голова обласної екологічної асоціації «Зелений світ» Олексій Ангурець.

На Дніпропетровщині невдовзі збираються звести ще три сонячні електростанції, проекти вже є.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG