Доступність посилання

ТОП новини

Переваги від угоди про асоціацію України з ЄС мав би першим відчути Крим


Сімферополь – Ухвалення українським парламентом закону про основи розвитку Криму та інвестиційну діяльність на його території матиме не лише економічні, а й політичні наслідки для автономії, так вважають кримські політики та експерти. На думку деяких з них, це дозволить Криму м’якше сприйняти поглиблення європейської інтеграції України і першим відчути її позитивні результати.

Закон про основи розвитку Криму та особливості провадження інвестиційної діяльності на його території, внесений Кабінетом міністрів і проголосований у четвер Верховною Радою України, значно розширює повноваження кримського уряду і суттєво спрощує інвестиційну діяльність в автономії. Так вважає голова Експертно-аналітичної ради при голові Ради міністрів Криму Олександр Форманчук. На його думку, реалізація цього закону матиме як економічні, так і політичні позитивні наслідки для регіону.

Віце-прем’єр кримського уряду Рустам Теміргалієв назвав ухвалення цього закону «своєрідною економічною революцією». За його словами, вперше за більш як 20 років незалежності офіційний Київ дав автономії справжні економічні повноваження.

Це рішення, особливо у світлі євроінтеграційних процесів, дозволить помітно підвищити інвестиційні рейтинги Криму
Рустам Теміргалієв
«Ми отримали реальний економічний інструмент для залучення інвестицій. Це серйозний поштовх для інвесторів вкладати кошти в автономію і фінансувати інвестпроекти. Важливий плюс – це рішення, особливо у світлі євроінтеграційних процесів України, дозволить помітно підвищити інвестиційні рейтинги Криму і в рази збільшить приплив інвестицій в автономію», – зазначив Рустам Теміргалієв

Мова йде не тільки про зростання європейських інвестицій до Криму, хоча це теж важливий результат ухвалення закону про основи розвитку АРК, вважає кримський політичний аналітик Микола Семена.

Якщо асоціація з Євросоюзом буде укладена, то Крим першим відчує її позитивну дію
Микола Семена
«Основне завдання цього документа – це своєрідна компенсація місцевій еліті можливих політичних втрат в результаті підписання договору про асоціацію Україна-ЄС. Якщо асоціація з Євросоюзом буде укладена, то Крим, завдяки дії цього закону, першим відчує її позитивну дію і місцева еліта буде у виграші», – впевнений Микола Семена.

Опозиція: не допустити розігрування «кримської карти»

Радник прем’єра Олександр Форманчук припускає, що проти цього закону в Криму виступатимуть лише маргінальні політичні групи разом із комуністами. На думку експерта, щодо його важливості серед еліт півострова склався певний консенсус. Він звертає увагу, що цей законодавчий акт підтримали й опозиціонери.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв за цей закон не голосував, бо якраз обговорював питання інвестицій у Крим з турецькими урядовцями в Анкарі, але каже, що загалом його підтримує. Його колега з фракції «Батьківщина» Андрій Сенченко розповів Радіо Свобода, що голосував не лише сам, але й агітував однопартійців. 39 представників «Батьківщини» у четвер віддали свої голоси за цей законопроект. Андрій Сенченко каже, що вони були вирішальними.

Якщо закон спробують використати для збагачення окремих осіб, то пуття не буде
Андрій Сенченко
Разом з тим народний депутат звертає увагу і на корупційну загрозу. «Якщо цей закон працюватиме на Крим і кримчан, то він принесе користь. Якщо його спробують використати для збагачення окремих осіб, то пуття не буде. Це залежить у більшій мірі не від нас, законодавців, а від кримчан, які мусять контролювати, як використовується ця нова для Криму можливість», – зазначив Андрій Сенченко.

За його словами, опозиціонери голосували за цей урядовий законопроект ще й тому, щоб не допустити розігрування «кримської карти» у «нав’язаному протистоянні стосовно європейського вибору та підписання асоціації».

Для вступу в силу ухвалений законопроект має підписати президент України.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG