Доступність посилання

ТОП новини

Бездіяльність влади у Росії призвела до бунту в Москві – експерти


Москва – У московському районі Західне Бірюльово, де напередодні сталися заворушення на міжнаціональному ґрунті, поліція затримала 1200 мігрантів. Рейд поліції проходив у понеділок на овочевій базі і місцевому ринку. Приводом для стихійного бунту стало вбивство 25-річного москвича Єгора Щербакова. Імовірно злочин скоїли вихідці з північнокавказьких республік або Середньої Азії. Однак більшість фахівців вважає, що трагедія лише стала останньою краплею роздратування, яке накопичилось у місцевих жителів проти бездіяльності влади.

Основні події розгорнулися довкола плодоовочевої бази – напередодні підприємство, де працюють трудові мігранти, намагалися взяти штурмом радикально налаштовані молоді люди. Втім, і після погрому Покровської овочевої бази люди не заспокоїлися, стихійний протест тривав до ночі.
У Росії заворушення, пов’язані зі вбивством місцевого жителя
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Мешканці Бірюльово кажуть:

– Я і за, і проти. Проти того, що розгромили магазин, а за те, що порядок вже давно пора наводити.

– Дивує байдужість наших правоохоронних органів. Живуть люди в «гумовій квартирі» і ніхто не реагує. Живуть всі мігранти без прописки.

Весь особовий склад московської поліції був піднятий сигналом «тривоги». Однак, і протестувальники, й мігранти вважають, що до бунту жителів району Західне Бірюльово призвела, в тому числі, і бездіяльність влади та правоохоронних органів.

Герой Росії, почесний президент компанії «Нові Черемушки», до якої належить і овочева база в Бірюльово, Магомед Толбоєв вважає, що корумпованість поліції і чиновників – одна з головних причин подій у Москві.

«Міліція винна, влада винна місцева! Всі вони – провокатори! Саме вони цю систему створюють, тому що всі просять конвертів. Я припинив це робити. Я розмовляв з ГУВС Московської області та міста Москви. Я сказав: «Припинити!». Але вони не можуть припинити, тому що всі хочуть грошей», – зауважує Толбоєв.

За гроші можна зареєструвати навіть міністра

Події в Західному Бірюльово знов змусили говорити про проблеми мігрантів та про те, що далі розмов справа не йде. Член президентської ради з прав людини Євген Бобров нещодавно розповідав журналістам про те, як без проблем за гроші прописав у Москві в так званій «гумовій квартирі» двох міністрів – МВС Володимира Колокольцева і ФМС Костянтина Ромодановського, а також правозахисницю Світлану Ганнушкіну. Однак, за словами Боброва, правоохоронні органи не побачили в цьому навіть злочину.

Керівник правозахисної організації Громадянське сприяння Світлана Ганнушкіна вважає, що бунт у Бірюльово – це наслідок політики, яку проводить міська влада.

«Люди не задоволені тим, що відбувається, і тим, як працюють правоохоронні органи, не відчувають себе в безпеці, це з одного боку, а з іншого боку влада користується цими настроями. Якщо ми згадаємо, як проходила виборча кампанія всіх фактично кандидатів на мера Москви, жоден із них не відмовився від того, щоб розігрувати націоналістичну карту», – зазначає правозахисниця.

Можна говорити про сплановану акцію – політолог

У тому, що бунт у Західному Бірюльово був стихійним, сумнівається політолог Дмитро Орєшкін. На його думку, в даному випадку можна говорити про сплановану і добре організовану акцію.

Західне Бірюльово належить до тих районів Москви, де компактно проживає велика кількість трудових мігрантів. Однак, пам’ятаючи про події грудня 2010 року, коли після вбивства вболівальника Єгора Свиридова, на Манежну площу вийшли кілька тисяч людей під націоналістичними гаслами, поліція і зараз взяла під посилену охорону центр Москви.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG