Доступність посилання

ТОП новини

Янукович пропонує везти Тимошенко на операцію у кайданах – Кужель


Янукович пропонує везти Тимошенко на операцію у кандалах – Кужель
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:24:28 0:00
Регіонал Микола Рудьковський у п’ятницю зареєстрував у парламенті законопроект про внесення змін до Кримінально-виконавчого і Кримінального процесуального кодексів України (щодо правового регулювання лікування засуджених за кордоном). Втім, вочевидь, опозиція не голосуватиме за цей законопроект. Принаймні, народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель називає це приниженням колишнього прем’єра Юлії Тимошенко.
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:20:01 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
– У четвер Віктор Янукович заявив про те, що справа Юлії Тимошенко повністю залежить від парламенту. Він пообіцяв підписати закон, який має ухвалити парламент. Це виглядає так, що парламент каже, що все залежить від президента, а президент що все залежить від парламенту. Я пам’ятаю, як Ви виступали з трибуни Верховної Ради і закликали об’єднатися, аби президент підписав документ. Що буде тепер?

– Ви знаєте, останнє відчуття, яке я відчула в четвер, що у нас президента України немає. Чому? Президенту дано Конституцією право помилування без будь-яких обговорень. Потім президент Янукович, обраний у 2010 році, приймає такий указ, де в 6-му пункті сказано: «Клопотання про помилування засуджених, які не стали на шлях виправлення або не відбули половини призначеного їм строку покарання, а також клопотання осіб, які засуджені за тяжкі чи особливо тяжкі злочини…» Тобто, як хочуть, можуть ставити.

– Але на сьогодні ситуація виглядає так, ніби мусимо забути про цей документ…

Страх перед особистістю Тимошенко переважає бажання Януковича показати всьому світу, що він президент цієї країни, а не обслуговувач якихось груп людей
– Ми не можемо це забути. Для мене як громадянки України є питання: чи існує у нас президент? Якщо президент існує, йому нічого не заважає. Якщо президент не має президентської влади, не має Богом даної гуманності як глава держави, то про що можна говорити? Це називають в народі «наперсточники»: вгадай, чи я так підпишу, чи інакше. Скажіть мені, будь ласка, що вам заважало, якщо ви хотіли ухвалити і підписати законопроекти, які в парламенті лежать понад рік? Це і декриміналізація статті, тобто це не тільки для Юлії Тимошенко. І вона не передбачає зняття відповідальності, вона передбачає зняття кримінальної відповідальності на засудження. Там є законопроект «Про амністію», на який чекає не тільки Юлія Тимошенко. Коли ми були в Качанівській колонії, ми зустрічалися із засудженими жінками, багато з них досягли пенсійного віку, і вони чекають на закон «Про амністію», який лише для того, щоб не потрапила під амністію Юлія Тимошенко, не ухвалює Верховна Рада. Я думаю, що страх перед особистістю Юлії Тимошенко переважає бажання Віктора Януковича показати всьому світу, що він президент цієї країни, а не обслуговувач якихось груп людей.

– Виглядає так, що з понеділка Верховній Раді доведеться визначатися. Кажуть, що, можливо, в понеділок буде подано до Верховної Ради законопроект, то у вівторок він буде розглядатися… (Розмова записувалась до того, як стало відомо про законопроект Рудьковського – ред.)

Необхідні законопроекти вже давно зареєстровані
– Нічого подавати ми не будемо тому, що необхідні законопроекти там вже давно зареєстровані.

– Ви маєте на увазі законопроекти Арсенія Яценюка чи Сергія Міщенка?

– Ні, у законопроекті Сергія Міщенка виписано дуже вибірково. І можуть казати, а чому тільки Тимошенко, і за цим законопроектом тільки заможні люди можуть цим скористатися. Юлія Тимошенко ніколи не прийме такого подарунка. Скільки ми не просили її погодитися на лікування, розуміючи її тяжкий стан, вона не йшла на ці умови. І тільки через питання важливості прийняття для України європейського вибору вона дала згоду на лікування.

– Яким буде результат? Бо якщо опозиція не подаватиме законопроект…

Опозиція подаватиме документи лише відповідно до рішень Єврокомісії, які озвучили президенту Кокс і Квасневський
– Опозиція подаватиме документи лише відповідно до рішень Європейської комісії, які озвучили президенту Кокс і Квасневський. Там чітко звучить: «помилування і відправлення на лікування». І тому всі інші інсинуації і «танці на майдані» не сприймають європейці, і вже не сприймають українці. Тобто ми маємо зрозуміти, що зараз нас всіх більше турбує те, що ми втрачаємо можливість європейської інтеграції. І не через питання Тимошенко.

– Ви кажете, що опозиція не буде подавати свої законопроекти. Чи будете Ви голосувати за той законопроект, який подасть Партія регіонів?

У них одна ціль – принизити Юлію Тимошенко, не дати їй помилування
– Я не знаю, що вони подаватимуть, але чекати від них порядного законопроекту не доводиться, тому що порядні є, вони за них не голосують. У них одна ціль – принизити Юлію Тимошенко, не дати їй помилування, щоб вона залишалася ув’язненою і транспортувати її до Німеччини у кайданах. Янукович сказав: «Верховна Рада визначить, чи може Тимошенко їхати, і суд визначить, як її будуть транспортувати і яка там буде охорона». Стоп, що написано в критеріях, які відповідають євроінтеграції? Відсутність вибіркового правосуддя. Пропозиція місії Кокса і Квасневського – помилування і лікування, на що Юлія Тимошенко погодилася, розуміючи, що вона не винна. А що пропонує Янукович? У кайданах везти Тимошенко на операцію. Я особисто за себе говорю, я ніколи за це не проголосую. Бо я не дозволю свого лідера так принижувати.

– Але ж тоді можуть сказати, що опозиція не хотіла, щоб Юлію Тимошенко звільнили…

Європа вже починає говорити про санкції до представників влади й олігархів
– Вони завжди щось кажуть. У нас розумний народ України й іноземці. Вони все бачать. Тільки де Віктор Янукович буде? Європа вже починає говорити про санкції до представників влади й олігархів. Це буде страшний, болючий етап життя України.

– Якщо опозиція не буде голосувати, а 226 голосів набереться без голосів опозиції?

– Я думаю, що Юлія Тимошенко не погодиться на виконання таких умов. Вона відмовиться від лікування. Для неї Україна понад усе, але вимога була у відсутності подвійного підходу до вироків, вибіркового правосуддя. Цього не можна допустити. Ви уявляєте, якщо він зараз так ставиться, то що він далі з нами робитиме?

– Євгенія Тимошенко у четвер висловила сподівання, що 19-го числа Юлію Тимошенко буде вивезено до Німеччини…

– Як сказав Квасневський: «У понеділок, вівторок – я оптиміст, а в середу – песиміст». Така у нас влада. Я уявляю, що зараз відчуває сама Юлія Володимирівна, що відчуває Женечка Тимошенко, розуміючи, що тут рідна Україна, а тут її використовують. Якщо ти хоч раз дозволиш зробити із себе ганчірку, то ти не можеш говорити, що ти вболіваєш за Україну, бо якщо вона буде ганчіркою, то що зроблять з нами?

– Але, з іншого боку, слово «помилування» – це визнання провини. Може, все ж таки їй потрібне виправдання, а не помилування?

Розуміючи, що це історичний шанс для України, вона була готова на часткове помилування
– Розуміючи, що це історичний шанс для України, вона була готова на часткове помилування. Але ми все одно будемо відстоювати в Європейському суді (з прав людини) її права і те, що вона не винна. Це право за нами залишається, і коли вона перебуватиме тут, і коли поїде на лікування. Це є питання особистого страху Віктора Януковича. Я назву його президентом, якщо він підпише указ відповідно до Конституції.

– На сьогодні все віддано у Верховну Раду…

– Нічого не віддано. Це блеф. Я бачу, як відпрацьовують «говорильні голови» Партії регіонів. Можна дурити людей у своїй країні, але й вони розуміють вартість слів, які каже Віктор Янукович. Продовження місії Кокса-Квасневського – це підтвердження того, що європейські політики не вірять обіцянкам ні на саміті в Ялті, ні на засіданні у Вашингтоні, де президент сказав, що вирішить це питання.

– Нам у Facebook пишуть: чому опозиція не ініціює акцій тиску з вимогою випустити Юлію Тимошенко?

– Я колись європейцям казала: «Ви хочете розмовляти з Віктором Януковичем як з європейською людиною. Ви кажете: «не можна виносити неправосудні рішення, не можна, пане Януковичу, тиснути на суддів, не можна зводити рахунки», тобто Ви говорите і хочете, щоб він вас почув? З ним так не можна. З ним можна лише через тиск. Я розумію, що Ганна Герман казала, що він страшно гуманна людина, але до тої гуманності неможливо достукатись, бо писали і релігійні установи, і інтелігенція, і жінки з проханням помилувати Юлію Тимошенко. Як ми бачимо, ані законності, ані гуманності там немає. Тобто залишається лише страх. Це не страх непокори, на неї він викинув 4 тисячі бійців «Беркуту», як ми це бачимо біля Київської міської адміністрації. Для мене найстрашніше те, що ми не залишимо майбутньому поколінню того кроку до євроінтеграції…

– Не треба бути такими песимістичними…

Не вірю Януковичу, бо якщо він в четвер таке оголосив, то це означає, що він нічого не хоче вирішувати
– Якби я була песимістом, я б не молилася зранку і ввечері з проханням до Господа вирішити це питання. Але я не вірю Віктору Януковичу, бо якщо він в четвер таке оголосив, то це означає, що він нічого не хоче вирішувати.

– Ще один читач на Facebook пише Вам: «Чи випустять Юлію Тимошенко? Скажіть: так або ні?»

– Не знаю. Якщо я була б президентом, то я підписала б цей указ давно. Не тому, що я подруга Юлії Тимошенко і сьогодні є членом її команди, а тому, що мені країна, її люди дорожчі, ніж власні амбіції. Як зробить ця людина – дуже тяжко прогнозувати.

– Питання виборів у 5 округах. Почалася виборча кампанія, опозиція висунула тих самих кандидатів, які не пройшли тоді з тих чи інших причин. Але водночас вже можна говорити про те, що люди, які колись були з опозицією, підуть по двох округах – Юрій Гримчак заявив, що буде балотуватися по 223-му округу в Києві. Є також розмови про те, що Юрій Кармазін буде балотуватися в Обухівському районі.

Поведінка пана Кармазіна – йому треба буде відповідати перед Богом. Він відкрив «ящик Пандори» щодо позбавлення депутатських мандатів
– Я думаю, що кожна нормальна людина розуміє і підтримує рішення опозиції про те, що ми висунули тих хлопців, яких ця влада обікрала. Іншого вибору просто не було. Я особисто була на окрузі у пана Корнацького, я бачила там тих людей, яким він життя зробив сьогодні щасливим, а не обіцяє, що він почує кожного. І вони, обираючи його, обирають своє життя. А поведінка пана Кармазіна – йому треба буде відповідати перед Богом за це. Тому що його позови до суду щодо колег-депутатів, яким він відкрив «ящик Пандори» щодо позбавлення депутатських мандатів... Я була депутатом другого скликання, а потім сьомого, тобто з 1998 року я депутатом не була. І ніхто не вірив, що я не депутат. Про що це говорить? Про те, що не статус дає тобі право боротись за людей, а твій внутрішній стан. І мені шкода, що пан Кармазін не знайшов себе за цей рік, а займався тільки боротьбою з депутатами. Я не бажаю йому перемоги, тому що я знаю, що він битиме по людині (Віктор Романюк, кандидат у народні депутати 94-му виборчому окрузі – ред.), на яку відкрили кримінальну справу і яка змушена сьогодні ховатися в Італії. Мені було приємно, що наші хлопці поїхали з ним переговорити, приїхали зі словами: «Олександро, ми сьогодні побачили чисту, морально здорову, налаштовану на перемогу людину». Це є дуже важливим. І наш крок, я вважаю, був правильним, і Юлія Тимошенко підтримала рішення нашої політради.

– Ще запитання з мережі Facebook від Андрія Папченка: «Коли пенсії та зарплати будуть адекватні цінам?» Він інвалід-сердечник, друга група інвалідності і його пенсія становить 994 гривні.

– Коли виборці відповідатимуть за власний вибір. Якщо ви обираєте, наприклад, Комуністичну партію України і розумієте, що вона не впливає, а лише підігрує більшості у голосуванні, то ви повинні зрозуміти, що вони не можуть виконати власної обіцянки. На мій погляд, сьогодні не може бути збільшена пенсія, тому що минулої п’ятниці на рахунках казначейства було 9 мільйонів гривень. Навіть у кризові 2008–2009 роки такого не було.

– Але, з іншого боку, Ви кажете, що виборці голосують не за тих, але теж саме я можу закинути і Вам. Ви змінювали політичні сили, виборці за Вас голосували…

– По-перше, я жодного разу не обиралась із 1998 року. Вперше я обиралася як мажоритарниця, а у Верховну Раду я не проходила у складі жодної партії. Тому Ваш закид мене не стосується. Але за цей час я жодного разу не змінила своєї позиції. Я ніколи не була в партії, яка обіцяла одне, а потім перейшла в протилежне. Для мене найголовніші ті цінності, за які я ладна боротися і віддати своє життя. Як може зростати пенсія або дохідна частина бюджету, якщо падає виробництво? Як можна сподіватися на збільшення дохідної частини бюджету, коли підприємців малого і середнього бізнесу стало на 2 мільйони менше? Я знаю кроки, які необхідно робити, я пишу по них закони, провожу круглі столи. Але хочу сказати, що я вчора написала на Facebook, у чому різниця. Вони теж говорять про дерегуляцію, про створення інвестиційного клімату. Я так відчуваю, що нас різнить лише одне – ми це робили з Леонідом Кучмою, потім з Юлією Тимошенко, з любов’ю до людей. Незалежно від того, яка політична сила…

– Тобто те, про що Ви говорите, свідчить, що партія «Батьківщина» може розповзтися у Партію регіонів, даруйте?

– Яким чином? Ніяк не може. Я так не казала. Якщо ми, наприклад, в комітеті розглядаємо законопроект, який подав президент, то це не означає, що я не повинна читати й аналізувати цей законопроект лише тому, що його подав їхній президент. Якщо є можливість сьогодні прийняти необхідні заходи, які зупинять десь корупцію, хоча це дуже важко поки немає політичної волі, я буду крок за кроком рухатись. Я не вірю, що країну можна змінювати стрибками. Якщо є гарний законопроект, хто б не був автором, я його підтримаю.

– Заява Віктора Януковича, яку він виголосив у четвер на Донеччині, що «коли мова йде про європейську інтеграцію, ми говоримо, перш за все, про те, що ми повинні будувати Європу в себе в Україні». Ви це підтримуєте?

– Однозначно. Я не слова підтримую, а те, що ми повинні будувати Європу кожен день, починаючи з журналістики і закінчуючи власною родиною. Це все є складовими демократії, тими цінностями, за які ми боремося.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG