Міжнародне дослідницьке агентство IFAK Institut в рамках моніторингового проекту «DW-Trend», опитувало у жовтні тисячу жителів українських міст щодо підтримки євроінтеграції. За результатами опитування 50% підтримують підписання угоди про асоціацію з ЄС (проти 55% у липні), 33% – не підтримують, а 17% – ще не визначилися.
Натомість, Ігор Тищенко, експерт й засновник Соціологічної групи «Рейтинг», опираючись на інші дослідження, стверджує, що кількість прихильників євроінтеграції повільно, але стабільно зростає.
«Кожен місяць додає по 2-3% напрямок інтеграції з Європейським союзом. Ми заміри робимо раз на квартал і дуже чітко бачимо цей прогрес. На сході ми бачимо серйозну тенденцію до росту кількості прихильників. Раніше стабільно супротивників було більше, тепер кількість прихильників й супротивників євроінтеграції зрівнялася», – розповів в ефірі Радіо Свобода Ігор Тищенко.
Соціологічна група «Рейтинг» створила «портрет прихильника євроінтеграції».
Радіо Свобода опитувало людей та експертів у Луганську щодо прихильності до євроінтеграції. Виявилося, що жорсткий тиск Росії зламав стереотипне ставлення до східного сусіда як до «свого». Дається взнаки й чітка декларація курсу на євроінтеграцію президентом Віктором Януковичем. Остання сесія Луганської облради не підтримала запропоноване комуністами звернення до президента України щодо зміни євроінтеграційного курсу й зближення з Митним союзом.

Тиск Росії зламав стереотипи луганців й повернув їх у бік ЄС?
Тиск Росії ламає стереотипи людей і повертає їх у бік Євросоюзу далі
У центрі України – на Черкащині – теж зростає кількість прихильників євроінтеграції, в основному за рахунок людей старшого покоління, які почали прислуховуватися до думки молодших.

Прихильників асоціації України з ЄС стає більше
Найбільш орієнтована на асоціацію з Євросоюзом – молодь далі
Тож, аналіз різних соціологічних досліджень та опитування людей на вулицях, які проводять журналісти Радіо Свобода, вказують на кристалізацію зібраного портрета громадянина України, який підтримує зближення з Євросоюзом. Незалежно від віку, це людина, яка б хотіла жити по-європейському – у незалежній країні з високими соціальними стандартами, якісною освітою, захищеними правами людини й при цьому мати можливість вільно подорожувати країнами ЄС.
Радіо Свобода також досліджувало колективний портрет прихильників інтеграції з Митним союзом.
![]() Чому багато жителів сходу і півдня за приєднання України до Митного союзу? Нині на 20% більше громадян підтримують євроінтеграцію України, аніж вступ до Митного союзу – дослідження далі |