Доступність посилання

ТОП новини

Інтеграцію з ЄС вже підтримують і ті, хто ностальгує за СРСР


Київ – Підтримка євроінтеграції повільно зростає за рахунок жителів східних регіонів України. Традиційні прихильники «братніх відносин», шоковані жорстким тиском та погрозливою риторикою Росії, починають пильніше приглядатися до країн Євросоюзу та прислухаються до думки молодих.

Міжнародне дослідницьке агентство IFAK Institut в рамках моніторингового проекту «DW-Trend», опитувало у жовтні тисячу жителів українських міст щодо підтримки євроінтеграції. За результатами опитування 50% підтримують підписання угоди про асоціацію з ЄС (проти 55% у липні), 33% – не підтримують, а 17% – ще не визначилися.

Натомість, Ігор Тищенко, експерт й засновник Соціологічної групи «Рейтинг», опираючись на інші дослідження, стверджує, що кількість прихильників євроінтеграції повільно, але стабільно зростає.

«Кожен місяць додає по 2-3% напрямок інтеграції з Європейським союзом. Ми заміри робимо раз на квартал і дуже чітко бачимо цей прогрес. На сході ми бачимо серйозну тенденцію до росту кількості прихильників. Раніше стабільно супротивників було більше, тепер кількість прихильників й супротивників євроінтеграції зрівнялася», – розповів в ефірі Радіо Свобода Ігор Тищенко.

Прихильників євроінтеграції більшає за рахунок жителів сходу – Тищенко
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:14:01 0:00

Соціологічна група «Рейтинг» створила «портрет прихильника євроінтеграції».

Радіо Свобода опитувало людей та експертів у Луганську щодо прихильності до євроінтеграції. Виявилося, що жорсткий тиск Росії зламав стереотипне ставлення до східного сусіда як до «свого». Дається взнаки й чітка декларація курсу на євроінтеграцію президентом Віктором Януковичем. Остання сесія Луганської облради не підтримала запропоноване комуністами звернення до президента України щодо зміни євроінтеграційного курсу й зближення з Митним союзом.

29.10.2013
Тиск Росії зламав стереотипи луганців й повернув їх у бік ЄС?

Тиск Росії ламає стереотипи людей і повертає їх у бік Євросоюзу далі

У центрі України – на Черкащині – теж зростає кількість прихильників євроінтеграції, в основному за рахунок людей старшого покоління, які почали прислуховуватися до думки молодших.

30.10.2013
Прихильників асоціації України з ЄС стає більше

Найбільш орієнтована на асоціацію з Євросоюзом – молодь далі

Тож, аналіз різних соціологічних досліджень та опитування людей на вулицях, які проводять журналісти Радіо Свобода, вказують на кристалізацію зібраного портрета громадянина України, який підтримує зближення з Євросоюзом. Незалежно від віку, це людина, яка б хотіла жити по-європейському – у незалежній країні з високими соціальними стандартами, якісною освітою, захищеними правами людини й при цьому мати можливість вільно подорожувати країнами ЄС.

Радіо Свобода також досліджувало колективний портрет прихильників інтеграції з Митним союзом.

12.09.2013
Чому багато жителів сходу і півдня за приєднання України до Митного союзу?

Нині на 20% більше громадян підтримують євроінтеграцію України, аніж вступ до Митного союзу – дослідження далі
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG