Доступність посилання

ТОП новини

«Рошен» згортає оберти чи адаптується до труднощів?


Київ – Масові скорочення відбуваються на підприємствах компанії «Рошен», якій «Росспоживнагляд» у липні заборонив експорт продукції до Росії, повідомляють профспілковці. Менеджмент компанії та її власник Петро Порошенко скорочення заперечують, але не виключають, що в майбутньому вони можливі – і через експортні проблеми, і через тиск контрольних органів всередині країни. Експерти вважають, що саме це, а не заборона ввезення до Росії найбільше шкодить компанії. Втім, і фахівці, і представники влади очікують, що невдовзі «Рошен» відновить виробництво, в тому числі й за рахунок виходу на нові ринки в ЄС.

На підприємстві компанії «Рошен» на Донеччині можуть скоротити понад 700 працівників, на вінницькій фабриці цієї компанії можуть скоротити близько 400 осіб – такі дані наводять представники регіональних профспілок АПК. Профспілковці запевняють, що скорочення на фабриках корпорації вже почалися.

Позафракційний депутат, власник компанії «Рошен» Петро Порошенко запевнив Радіо Свобода, що скорочення в корпорації наразі не почалися.

Питання є політичне, і вирішення є в політичній площині
Петро Порошенко
«Зараз не відбувається скорочення в корпорації «Рошен, проте загроза скорочення існує. І якщо будуть з’являтися такі позиції, то «Рошен» це докладно пояснить. Ми боремося. Питання є політичне, і вирішення є в політичній площині. Питання вирішується на міждержавному рівні. «Рошен» відкритий для будь-яких перевірок. Завжди готовий довести свою бездоганну якість. А причини проблеми містяться в політичній площині, яку потрібно вирішувати. Бо коли ми сьогодні йдемо в Європейський союз, коли ми підписуємо угоду про асоціацію, ми насправді відходимо не від Росії, ми відходимо від «совка». І я думаю, що це сьогодні потрібно як Україні, так і Російській Федерації – відійти від «совка», – зауважив Порошенко.

Першого листопада у Вінниці на запитання журналістів про можливі скорочення він сказав, що через перешкоди з боку Росії компанія принципово не скорочуватиме персонал.

Тим часом на корпорацію «Рошен», якій у липні російська влада заборонила імпортувати її продукцію до країни, нині почали тиснути й представники українських органів влади. Так, Міністерство доходів та зборів з кінця літа провело понад 60 позапланових і планових перевірок у корпорації та пов’язаних із нею компаніях, унаслідок чого було порушено 10 кримінальних справ, повідомляє «П’ятий канал», який теж належить Порошенкові. Значна частина перевірок стосувалася того, чи треба корпорації відшкодовувати ПДВ від експорту до Росії.

«Рошен» переорієнтується на ЄС – експерт

Експерт консалтингової агенції «ААА» Марія Колесник зауважила Радіо Свобода, що скорочення в кондитерській галузі можливі, оскільки й самі представники компанії «Рошен» не виключали звільнення робітників, які працювали на експорт до Російської Федерації. Однак Марія Колесник вважає ці проблеми тимчасовими.

Україна вже фактично звертається зі скаргою до СОТ, а ця процедура вимагає часу
Марія Колесник
«Україна вже фактично звертається зі скаргою до СОТ, а ця процедура вимагає часу. Тому я думаю, що на певний проміжок часу буде скорочення, але виходячи з того, як корпорація поводиться і в минулі роки, і зараз в цій ситуації, я думаю, що, зрештою, в середньостроковій перспективі вони знайдуть нові ринки. Потрібно від півроку до року. Все залежить від того, якою буде ринкова та політична кон’юнктура. Якщо Україна підпише з ЄС зону вільної торгівлі, то це одна ситуація. А якщо ми цей шанс згаємо, то ситуація буде набагато гірша», – підсумовує експерт.

Заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Володимир Макеєнко зазначає, що відновити виробництво кондитерам допоможе і підписання угоди про асоціацію України з ЄС, і вихід на азійські ринки.

Ринок в Європі більший, то це ясна річ
Володимир Макеєнко
«Ну те, що там ринок в Європі більший, то це ясна річ. Спочатку буде боляче, а потім розсмокчеться, якщо казати народною мовою. Ми ж працюємо не тільки з Росією і ЄС. Наша продукція постачається і на Близький Схід і в Азію», – каже депутат.

Фахівці сходяться на думці, що скорочення, які відбуваються та можуть відбутися в компанії «Рошен», викликані не лише експортними проблемами, але й перевірками українських контрольних органів, які стурбовані надходженнями до бюджету в умовах зростання його дефіциту.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Дивитись коментарі (6)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG