Понад 20 років Василь Цар працював у Міжгірській районній лікарні хірургом, стажувався у клініках Австрії і Німеччини. У 2004 році став головним лікарем цього шпиталю. І про своє звільнення наприкінці 2011року дізнався з оголошення в газеті. Згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації Василя Щура, лікаря звільнили з роботи через те, що «неправильно надавав персоналу відпустки».
Мешканці Міжгір’я протестували проти звільнення Василя Царя й зібрали понад 6 тисяч підписів з вимогою поновити його на роботі. Депутати Міжгірської районної і Закарпатської обласної рад у своєму зверненні назвали звільнення Василя Царя незаконним і вимагали скасувати це розпорядження. Не погоджувались зі звільненням Василя Царя і благодійники з Австрії, які співпрацювали з головним лікарем і допомагали шпиталеві у селищі Міжгір’я та закарпатських містах.
Наприкінці грудня 2011року рішенням Міжгірського районного суду Василя Царя було поновлено на роботі. Але 4 січня 2012 року поновили, а на другий день звільнили, мовляв, уклали новий статут і на роботу за контрактом взяли іншу людину. Вже навесні судовим рішення лікаря знову поновлено на роботі. Цар виграв усі справи щодо свого звільнення в Апеляційному суді, за рішенням якого районна адміністрація має ще й сплатити лікареві грошову компенсацію. Проте на роботі фахівця не поновили й досі.
Суди виграв, але хтось вищий суду…
Василь Цар вважає, що його переслідують чиновники з району та області, бо «він не належить до їхнього клану». Лікар розповідає, що проблеми розпочались з останніх президентських виборів, коли відмовив владі у співпраці. Після того райдержадміністрація затримувала фінансування лікарні, а перевірки йшли одна за другою. До того ж, Василь Цар відмовився купувати бензин для швидких і продукти для хворих на вказаних владою заправці і гуртівні.
Я зі владою не йшов на співпрацю, а мені вони сказали, що ніякого не буде фінансуванняВасиль Цар
Почути пояснення причин звільнення головного лікаря Міжгірської лікарні у голови райдержадміністрації Василя Щура Радіо Свобода не вдалося. У приймальні пояснили, що керівник у відрядженні і не буде до кінця тижня.
А от начальник відділу охорони здоров’я Міжгірської райадміністрації Анатолій Пшеничний визнав, що Василь Цар – фаховий хірург, але не «співпрацював зі владою».
Головного лікаря доводилось лише офіційно запрошувати на наради у райдержадміністрації, бо усні запрошення ігнорувалисьАнатолій Пшеничний
Про менеджерські якості Василя Царя свідчить бодай те, що за час його керівництва у лікарні зроблено систему опалення, обладнано фельдшерсько-акушерський пункт для ромів, добудовано поліклініку. До того ж, головний лікар шукав різні джерела фінансування медичного закладу. Ліжка, інструменти, інші необхідні речі шпиталю надавали благодійники з Австрії і Німеччини.
«Вони хочуть показати, що можуть з людиною зробити все…»
Василь Цар звернувся у прокуратуру Закарпатської області з заявою про притягнення до кримінальної відповідальності голови райдержадміністрації Міжгір’я за перевищення службових повноважень. Каже, для нього принципово відновити справедливість, щоб показати іншим людям, яких незаконно звільняють з роботи, що не можна боятися.
Влада переслідує те, щоб постачали гроші на верх, це по схемі йде. Чисто кримінальна філософія пануєВасиль Цар
Звільнення Василя Царя позначилось на всій його родині. Дружина, медсестра за фахом, не змогла працювати у лікарні і звільнилась. Дочка і зять, теж лікарі, не витримали некомфортні умови роботи, знайшли роботу в Чехії і виїхали туди. Обоє молодих фахівців уже підтвердили свою лікарську кваліфікацію у Європі і працюють лікарями за кордоном.
Донині до хірурга Василя Царя по допомогу звертаються десятки його пацієнтів. Люди не розуміють, чому така людина без роботи, а також визначають для себе – це окремий випадок чи прояв системної «блато-хабарної кадрової політики».