Доступність посилання

ТОП новини

Регіонали кажуть, що США підштовхують ЄС на угоду без Тимошенко (європейська преса)


Європейська преса передає у п’ятницю політичну напруженість моменту в парламенті України, на який, за зауваженнями опозиції, президент Янукович поклав завдання затягyнути процес звільнення Юлії Тимошенко. ЄС, як посилаються газети на інформацію місії Кокса-Квасневського в Києві, дав владі Януковича тиждень (до 13 листопада) на вирішення проблеми звільнення колишнього прем’єр-міністра, інакше підписання угоди 28-29 листопада у Вільнюсі не буде. Хоча деякі видання пишуть із посиланнями на джерела з Партії регіонів, що нібито заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд дала підстави для сподівання владі Києва на вплив Вашингтона в Брюсселі щодо підписання угоди про асоціацію з Україною і без звільнення Тимошенко.

Брюссельська EUObserver інформує, що ЄС поставив перед Україною часові рамки до 13 листопада, коли треба остаточно схвалити необхідний закон у Верховній Раді для звільнення Юлії Тимошенко та виїзду її на лікування до Німеччини.

Чеська Lidove noviny повідомляє, що у четвер, після багатьох годин дебатів у кабінеті голови Верховної Ради України Володимира Рибака, члени місії ЄС Квасневський і Кокс дали депутатам для схвалення закону щодо звільнення Юлії Тимошенко тиждень (крайній термін – 13 листопада). Видання також цитує лідера парламентської більшості в Раді Олександра Єфремова, який висловив сумнів щодо ухвалення такого закону. Більшість у Верховній Раді проти скасування терміну ув’язнення для Тимошенко і посилається при цьому на якісь нові позови влади за кордоном щодо іноземних багатомільйонних рахунків колишнього прем’єр-міністра.

Польська Gazeta Wyborcza зауважує, як були здивовані члени місії ЄС Квасневський і Кокс, коли після зустрічі з президентом Януковичем прибули у четвер після обіду в Раду, щоб бути присутніми на голосуванні щодо закону про лікування українських в’язнів за кордоном, а замість цього провели кілька годин у кабінеті голови Верховної Ради Володимира Рибака. Видання також нагадує, що Кокс і Квасневський мають 14 листопада оголосити про підсумки своєї роботи у справі Тимошенко та українського судочинства в Європарламенті. Газета пояснює цим і вимогу членів місії до народних депутатів України, щоб у Верховній Раді ухвалили необхідний для звільнення Тимошенко закон найпізніше 13 листопада, тобто, до наступної середи. Видання з Варшави також цитує європейських політиків, які кажуть, що без звільнення Тимошенко угоди ЄС із Києвом у Вільнюсі не підпишуть. Польська газета подає і міркування, що президент Янукович тепер остаточно зважує, як йому вигідніше – чи підписати угоду з ЄС, чи ж залишити в ув’язненні свого головного політичного конкурента. Тут також повідомляється, що у п’ятницю Партія регіонів відкинула всі пропозиції врегулювання справи Юлії Тимошенко.

Російська «Независимая газета» пише, з посиланнями на джерело в Партії регіонів, що причина затягування із законом у Раді полягає в іншому:
«Невипадково до Києва прилетіла цього тижня заступник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Вікторія Нуланд». За словами цього джерела, Вашингтон може вплинути на Брюссель, щоб проблема Тимошенко була винесена за дужки питання про євроінтеграцію України: «Врешті-решт інформація про відмивання грошей у США і Швейцарії вимагає тривалої перевірки. Це серйозне питання».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (8)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG