Доступність посилання

ТОП новини

Янукович приїхав у Запоріжжя, щоб готуватися до виборів?


Робоча поїздка Віктора Януковича до Запорізької області, 14 листопала 2013 року
Перед законом усі рівні, тому ніяких ексклюзивних підходів у вирішенні питання Юлії Тимошенко не буде, заявив президент України в Запоріжжі. За словами Януковича, народні депутати повинні знайти консенсус і об’єднати усі п’ять законопроектів, спрямованих на вирішення питання екс-прем’єра Юлії Тимошенко. У Запоріжжі Віктор Янукович брав участь у святкуваннях з нагоди 80-річчя металургійного комбінату «Запоріжсталь».

Сьогоднішні відвідини Запоріжжя президент України Віктор Янукович анонсував особисто ще тиждень тому. Це було після розмови з керівником області Олександром Пеклушенком про болючі питання регіону. Однак під час поїздки до Запоріжжя президент Янукович «болючих питань регіону» не торкався, обмежившись відвідинами Запорізького перинатального центру, що будується, та участю у святкових заходах з нагоди 80-річчя металургійного комбінату «Запоріжсталь».

Під час зустрічі з медиками на території перинатального центру, Віктор Янукович традиційно пообіцяв добудувати мостові переходи через Дніпро (будівництво триває з 2005 року), звести нові дороги у всьому регіоні та виплатити затриману заробітну плату працівникам бюджетних установ. Окрім того, Віктор Федорович поскаржився медикам на складну економічну ситуацію в Україні та на Росію, яка продає Україні занадто дорогий газ.

«За три з половиною роки українська економіка отримала більш ніж 20 мільярдів доларів збитків від контрактів на газ, які були підписані у 2009 році. Ця проблема на сьогоднішній день є ключовою для нас, для життєдіяльності країни. Вимога промисловців – вирішити це питання», – сказав Янукович.

Щодо подальшої долі до екс-прем’єра Юлії Тимошенко, яку київський суд засудив за нібито незаконний вплив на ухвалення цих газових контрактів, Янукович наголосив, що перед законом усі рівні.

«Справа Тимошенко обросла кількома точками зору. Я своєї позиції не змінюю. Вважаю, що перед законом усі рівні, і Конституція одна для всіх. Жодна людина не має права на ексклюзивні підходи», – сказав президент, коментуючи можливість ухвалення закону, який дозволить Юлії Тимошенко виїхати на лікування закордон.

Президент переконався, чи все нормально «на місцях» – експерт

Поговоривши з медиками та журналістами про велику політику і проблеми державного рівня, перед урочистостями в обласному театрі імені Магара президент на кілька хвилин «пішов у народ». «Як вам губернатор?» – запитав у жителів міста, які зібралися біля театру. «Ми його любимо!» – крикнув хтось із натовпу. Президент широко усміхнувся і вирушив до театру, де на нього вже чекав місцевий політ-бомонд та бізнесмени, серед яких і власник комбінату «Запоріжсталь» Рінат Ахметов.

До речі, саме з Ахметовим місцеві політичні аналітики пов`язують сьогоднішній візит Януковича до Запоріжжя. Мовляв, Рінат Леонідович особисто запросив главу держави на святкування ювілею свого комбінату, і той не зміг відмовити. За іншою версією, Віктор Янукович навідався до Запоріжжя, щоб усі зрозуміли: політична стабільність у регіоні панує і після арешту підозрюваного у здирництві бізнесмена Євгена Анисимова, якого політичні опоненти нинішньої влади називали «смотрящім» і звинувачували в дружніх стосунках з губернатором Олександром Пеклушенком.

«Нещодавно сталися великі зміни. Ми побачили, як сильно змінилися розклади у вертикалі, в керівництві області. Тому президент повинен приїхати і особисто переконатися, чи все нормально на місцях», – вважає політичний експерт, голова «Комітету виборців України» в Запорізькій області Роман П’ятигорець.

Він нагадує, що саме Запорізька область у політичному розумінні фактично є базовою для президента. «Саме Запоріжжя дало Януковичу путівку в політику, адже в 2004 році саме тут його було висунуто кандидатом на президента України. Тому він повинен переконатися, що в історичних для нього регіонах, в областях, які приносили йому голоси, все нормально», – каже П’ятигорець. На його думку, не виключено, що приїзд мав на меті не лише контроль ситуації в регіоні, а й, так би мовити, «розвідку боєм» перед початком президентської кампанії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG