Доступність посилання

ТОП новини

Хочете знати українську мову – безкоштовні курси йдуть до вас


Заняття з української мови на безкоштовних курсах
Київ – Щотижня стає більше міст, де можна безкоштовно вивчати українську мову. У дружній атмосфері, з цікавими людьми, без примусу й напруги дорослі та юні отримують можливість вдосконалювати свою розмовну та письмову українську.

Будь-яка ініціатива чогось варта, якщо її підтримують небайдужі й розумні люди. Енергія однієї людини запалює інших, а ті, в свою чергу, гуртують навколо себе однодумців.

У геометричній прогресії зростає кількість людей, які підтримують ідею організації безкоштовних курсів української мови у містах та селищах України. Навчати йдуть ті, хто знає і любить мову, а вчитися приходять ті, кому вона потрібна для справ і для душі. Причому вчитися приходять люди різного віку – від школярів до пенсіонерів.

Лише цього тижня до 11 міст, де вже працюють курси, додалися Одеса й Дніпропетровськ. Усю інформацію про курси можна знайти в інтернеті, включно з мобільними телефонами координаторів.


«Викладачі, які задіяні на курсах, працюють на засадах волонтерства. Це високопрофесійні науковці, шкільні вчителі, викладачі вищих навчальних закладів і... яскраві особистості. Викладачі зустрічаються зі слухачами курсів у позаробочий час, і їм вистачає завзяття й сил», – розповідає координатор і один з організаторів проекту безкоштовного вивчення української мови Анастасія Розлуцька.

Програми формуються гнучко, відповідно до рівня групи та до побажань слухачів курсів. Багато уваги приділяється усному мовленню, «у веселій атмосфері розбиваються психологічні мовні бар’єри». «Звісно ж, там присутні теми з граматики, стилістики, орфоепії, ділового спілкування, лексики. Щоб подолати невпевненість перед українською мовою, потрібно розпочати говорити, спершу навіть з помилками. Викладачі, як б сказала, украй делікатно допомагають долати ці помилки і вчать літературної норми», – каже Розлуцька.

Вона переконана, що люди, які зголошуються навчати інших української мови на волонтерських засадах, є непересічними людьми. Тому до класичної методики навчання – комунікування, руху від простого до складного, опертя на знання, якими людина вже володіє, – додається ще й яскрава індивідуальність викладача.

«При цьому для всіх нас є важливим, і це нам таки вдається, щоб і у викладачів, і в слухачів курсів працювали як «передавачі», так і «приймачі», тобто відбувалося спілкування у формі діалогу», – каже координатор.

При такій формі навчання зникають будь-які проблем з віковим бар’єром. Молодість для викладання не є завадою, навіть навпаки, переконалася на власному досвіді викладач-волонтер Катерина Мельник, аспірант Києво-Могилянської академії.

Уже в 11 містах діють безкоштовні курси української мови – Розлуцька
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:18:27 0:00

Найбільше груп зараз працює у Києві, що зрозуміло з огляду на кількість населення у столиці. Незабаром курси розпочнуть свою роботу у Донецьку.

05.11.2013
Чи будуть відвідувати донеччани курси української мови?

Це вже друга подібна ініціатива в Донецьку. Цього разу курси організовує «Всеукраїнський Комітет на захист української мови» далі

Ось розповідь про те, хто навчає і хто приходить вчитися на безкоштовні курси в Кіровограді.

15.10.2013
У Кіровограді взялися за чистоту мови

Вчителі безкоштовно організовують для службовців і всіх охочих курси вивчення української мови далі

Проект «Безкоштовні курси української мови» під гаслом «Навчи друга розмовляти українською!» придумали у Комітеті захисту української мови. Автором ідеї є народний депутат-самовисуванець Олесь Доній. З парламентської трибуни Доній навіть запросив своїх колег повчитися українській мові.

(Відео 5 каналу)


Охочі безкоштовно навчатися знайшлися і в парламенті.

Також в рамках курсів діє акція «Поділися книгою – навчи друга розмовляти українською!». Безкоштовні курси української мови оголошують книгообмін (book-crossing) й просять ділитися улюбленими книжками, щоб їх могли прочитати й слухачі безкоштовних курсів української мови.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

Дивитись коментарі (6)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG