Доступність посилання

ТОП новини
24 листопада 2020, Київ 00:16

Вірменія і Азербайджан поновлять переговори про Нагірний Карабах


Президент Азербайджану Ільгам Алієв (п) і його вірменський колега Серж Сарґсян
Президенти Вірменії й Азербайджану Серж Сарґсян й Ільгам Алієв мають завтра у Відні відновити переговори щодо Нагірного Карабаху. Переговори вестимуться під егідою Мінської групи ОБСЄ.

Між Єреваном і Баку триває протистояння через Нагірний Карабах, населений вірменами регіон Азербайджану, який односторонньо проголосив свою незалежність.

На початку 1990-х років унаслідок війни, яку провели місцеві вірмени за підтримки Вірменії, Азербайджан втратив контроль над більшою частиною цього регіону і ще над значною частиною своєї території поза ним.

У Баку вважають, що Вірменія окупувала цей регіон. Самопроголошеної «незалежності» Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема, й Вірменія, хоча фактично Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану всіляку підтримку.

Раніше цього місяця Сарґсян і Алієв погодилися зустрітися, щоб обговорити спірну територію. Президент США Барак Обама привітав це рішення в листі до Алієва. Нині президент Азербайджану перебуває з візитом в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG