Доступність посилання

ТОП новини

Кібератаку на Радіо Свобода здійснили з комп’ютерів у Китаї та Росії


Корпорація «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» (РВЄ/РС) стала жертвою розподіленої атаки на відмову в обслуговуванні, так званої DDoS-атаки.

Кібератака переривала періодично роботу глобальних мультимедійних новинних та інформаційних служб РВЄ/РС, починаючи з 14 листопада. Але в понеділок, 18 листопада, її комп’ютерна мережа працювала, як зазвичай, і мовлення наразі здійснюється в нормальному режимі.

Атака не перешкоджала користувачам отримувати доступ до веб-сторінок РВЄ/РС. Але вона уповільнила здатність редакцій РВЄ/РС розміщувати свіжі новини, фото та відео в інтернеті.

Президент корпорації «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» Кевін Клоуз заявив, що інформація щодо атаки ще збирається, але вже підтверджено, що вона була «цілеспрямованою».

Клоуз відзначив, що у понеділок, 18 листопада, було ухвалене рішення повідомити про атаку, з огляду на потреби аудиторій, які «покладаються на роботу РВЄ/РС і подекуди самі стикаються з перешкодами лише тому, що стежать за нами щодня».

Система управління контентом РВЄ/РС також підтримує роботу «Голосу Америки», служб мовлення на Близький Схід і Кубу – міжнародних мереж медіа, які також постраждали внаслідок дій зловмисників. Наразі вони продовжують свою роботу.

Клоуз описав атаку як «промовистий доказ викликів, які постають сьогодні перед вільним поширенням та обміном інформацією».

DDoS-атака закидає свою «жертву» фальшивими запитами, які надходять з тисяч чи навіть мільйонів комп’ютерів, що були інфіковані вірусами чи шкідливим програмним забезпеченням.

РВЄ/РС зазнав менш масштабної DDoS-атаки супроти його білоруської мовної редакції в 2008 році.

Директор з інформаційних технологій РВЄ/РС Люк Спрінгер повідомив, що атака була виявлена 14 листопада, коли технічні пристрої комп’ютерної мережі глобальної мультимедійної організації почали реєструвати набагато більше запитів щодо даних, ніж зазвичай.

Запити від сотень тисяч комп’ютерів щосекунди

У розпал кібератаки мережа РВЄ/РС отримувала запити щодо даних від сотень тисяч комп’ютерів щосекунди.

Спрінгер переконаний, це значить, що нападники провели атаку, очевидно, з понад одного мільйона комп’ютерів, вражених шкідливим програмним забезпеченням, – найімовірніше, без відома їхніх власників.

Технічне розслідування виявило, що близько 80% комп’ютерів, із яких відправлялися запити щодо даних у рамках DDoS-атаки, розташовані в Китаї, а близько 20% – у Росії.

Однак Спрінгер пояснює, що ці дані не дають змогу встановити відповідальних за атаку.

Спроби вжити технічних заходів, які могли б протидіяти атаці, тимчасово послабили проблему. Але Спрінгер також звертає увагу на те, що кібернападники змінювали свої методи, що давало їм змогу й далі час від часу переривати роботу мережі.

Спрінгер повідомив, що DDoS-атака не ушкодила мережевого обладнання РВЄ/РС. Але він наголошує, що «заповнення інтернет-лінії такою кількістю фальшивих запитів спричинило затор».

Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа – це приватна, неприбуткова організація, що фінансується за рахунок гранту Конгресу США.

Над матеріалом працював Ron Synovitz і Жанна Безп’ятчук

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG