Доступність посилання

ТОП новини
22 вересня 2020, Київ 10:45

Колишній глава МЗС Чехії вважає, що Україна зробить помилку, якщо приєднається до Митного союзу


Карел Шварценберґ
Колишній міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберґ вважає, що для України було б «економічною й політичною помилкою» приєднатись до Митного союзу, відмовившись від підписання договору про асоціацію з Євросоюзом. Про це він заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

Водночас Карел Шварценберґ висловив певні сумніви щодо успішності вільнюського саміту для України. На його думку, в Москві під час останньої зустрічі президентів на Віктора Януковича «дуже тиснули, щоб він повернувся до Європи спиною, а своєму народові скомандував – «Поворот назад, вперед на Схід!»».

За словами Шварценберґа, Україна має виконати умови, поставлені ЄС для підписання договору про асоціацію, включно з наданням можливості колишньому прем’єру України Юлії Тимошенко виїхати на лікування на Захід.

Чеський політик вважає, що вимоги ЄС потрібно виконувати, тим шляхом пройшли всі країни-члени Євросоюзу і Україна не може бути винятком. Невиконання цих умов «може стати для України великою трагедією», вважає Шварцебнерґ.

Політик висловив при цьому сподівання, що все ж «відповідні закони будуть ухвалені в парламенті» і Тимошенко поїде на лікування до Німеччини.

Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Радіо Свобода за кілька годин

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG