Доступність посилання

ТОП новини

Заява Царьова проти США – підготовка ґрунту для придушення громадської активності?


Київ – Українська влада готує ґрунт для придушення громадської активності, зокрема, свободи висловлювань у пресі та інтернеті, оскільки побоюється зростання протестних настроїв серед населення, зазначають експерти. Так оцінюють заяву регіонала Олега Царьова з трибуни Верховної Ради, в якій він звинуватив посольство США у підготовці до розпалювання громадянської війни в Україні. За словами Царьова, така підготовка відбувається під виглядом семінарів для блогерів та IT-фахівців.

Депутат від Партії регіонів Олег Царьов звинуватив посольство США в неповазі до Української держави і просить розслідувати «можливе втручання у внутрішні справи України». Про це Царьов заявив із трибуни парламенту в середу, 20 листопада.

Проект «Техкемп» спрямований на підготовку потенційних революціонерів для організації дій протесту, повалення державного режиму
Олег Царьов
«На території нашої держави, за підтримки та безпосередньої участі посольства США, здійснюється проект «Техкемп», в рамках якого ведеться підготовка до розпалювання громадянської війни в Україні. Проект «Техкемп» спрямований на підготовку спеціалістів з інформаційних війн та дискредитації державних інституцій у сучасних медіа, потенційних революціонерів для організації дій протесту, повалення державного режиму», – наголосив Олег Царьов.

Він посилається на активістів, яким нібито вдалося потрапити на заходи в рамках названого проекту. За його словами, під виглядом навчання особливостям використання сучасних медіа, американські інструктори розповідали про використання інтернет-технологій для цілеспрямованого впливу на громадську думку, активізації протестного потенціалу з метою організації силових акцій на території України. За словами Царьова, таким чином навчено близько 300 осіб, які працюють по всій Україні, а останній захід проводився на території посольства США 14-15 листопада.

В опозиції заявою Олега Царьова не переймаються. Регіонал, відомий своєю проросійською позицією та спробами поширювати антизахідні настрої, просто необізнаний у специфіці роботи іноземних представництв, відзначив у коментарі Радіо Свобода екс-голова СБУ, депутат від УДАРу Валентин Наливайченко.

Царьов зараз у владі, голова Партії регіонів є прем’єр-міністром. Хай вони це посольство закриють, вишлють дипломатів, покажуть докази
Валентин Наливайченко
«Ця заява настільки ж далека від реальності, як і пан Царьов від розуміння, що таке міжнародна політика і що таке політика України, роль і функції посольств. Давно вже і не мною сказано, що невігластво – це ніч розуму, без зірок і місяця. Якщо це, навіть, так, то тоді пан Царьов зараз у владі, голова Партії регіонів є прем’єр-міністром. Хай вони це посольство закриють, вишлють дипломатів, покажуть докази. Інакше – це невігластво чистої води», – каже Наливайченко.

Може дійти до заборони активних громадських організацій – Березовець

Напередодні заяви Олега Царьова на державному Першому Національному каналі телебачення у випусках новин показували сюжет про те, що «техкемпи та баркемпи» є передумовою втручання у внутрішню політику держави.

Приводом для сюжету стала акція протесту під «Американським культурним центром». Її учасники закликали силові структури дати оцінку проведенню в Україні «семінарів для блогерів, які організовують за підтримки Держдепартаменту США в рамках ініціативи «Громадянське суспільство», розповіли у новинах на «Першому національному». В сюжеті припускали, що такі конференції можуть використовуватись для того, щоб через соцмережі виводити людей на вулиці.

Відтак можна говорити про системну кампанію з дискредитації блогерів, журналістів та громадських активістів, які виступають з критикою влади, зазначив у розмові з Радіо Свобода політтехнолог Тарас Березовець. Зростання протестних настроїв серед населення лякає владу, тому пізніше, крім заяв та телевізійних сюжетів, можуть з’явитися і законодавчі ініціативи, спрямовані на обмеження роботи громадських організацій, в першу чергу тих, що отримують гранти від США чи країн Євросоюзу.

Відбувається чіткий наступ на блогосферу. Це буде стосуватися всіх людей, які мають платформу для висловлення своєї громадянської позиції
Тарас Березовець
«Нині відбувається чіткий наступ на блогосферу. Це буде стосуватися всіх тих людей, які мають платформу для висловлення своєї громадянської позиції: журналісти, блогери і громадські активісти. Тут може дійти до заборони організацій на зразок Greenpeace, чи які займаються хоспісами, тваринами. Тому що вони теж отримують допомогу з-за кордону. Тобто будь-які розсадники такої громадської активності владою нині сприймаються дуже ворожо», – наголошує Березовець.

Наразі посольство США не відреагувало на заяву регіонала Царьова.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG