Доступність посилання

ТОП новини

Уряд «поховав» угоду з ЄС, опозиція вимагає відставки Азарова


Київ – Опозиція звинувачує у зраді Віктора Януковича, Миколу Азарова, членів Кабінету міністрів, а також Партію регіонів і вимагає відставки уряду. Так Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок відреагували на рішення Кабміну зупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом. Водночас Александр Квасневський заявляє, що таке рішення українського уряду виникло у згоді з Росією.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення зупинити процес підготовки до підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

«З метою вжиття заходів із забезпечення національної безпеки України, більш детального вивчення і розробки комплексу заходів, які необхідно вжити для відновлення втрачених обсягів виробництва і напрямків торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією та іншими державами – членами Співдружності Незалежних Держав, формування належного рівня внутрішнього ринку, що забезпечує паритетні відносини між Україною і державами – членами Європейського союзу», – мовиться у розпорядженні уряду.

Вільнюс, мабуть, зачекає – Чечетов

Водночас перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив Радіо Свобода, що підготовку до підписання угоди про асоціацію зупинили через те, що Євросоюз не запропонував механізмів захисту української економіки.
Михайло Чечетов
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Є колосальні втрати, яких ми зазнаємо. Але наші партнери повторюють лише одне: «Тимошенко, Тимошенко»
Михайло Чечетов
«Є колосальні втрати, яких ми зазнаємо. Ми все, що потрібно до Вільнюса, зробили. Ми мали надію від наших партнерів з Євросоюзу побачити кроки щодо створення механізму, який компенсував би наші втрати колосальні втрати, яких ми вже зазнаємо від того, що закриваються російські ринки, що закриваються наші підприємства. Але, на жаль, наші партнери повторюють лише одне: «Тимошенко, Тимошенко». Нам вже набридла ця платівка! Вона нам не цікава! У цій ситуації, мабуть, треба зробити паузу. Вільнюс, мабуть, зачекає», – каже Чечетов.

Також віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко переконує, що уряд очікував отримати від Євросоюзу не грошову компенсацію, а відкриття ринків для українських товарів. Раніше він оцінив втрати України від скорочення товарообігу з Росією з серпня цього року в 30–40 мільярдів гривень.

Іншої альтернативи, окрім євроінтеграції, для України не існує – Янукович

Утім, президент Віктор Янукович, який перебуває з візитом у Австрії, заявляє, що іншої альтернативи, окрім євроінтеграції, для України не існує. Він також не виключає вирішення «питання Тимошенко», утім, не уточнює, скільки ще часу для цього знадобиться.

«Коли розглядається справа Тимошенко в українському парламенті, дуже багато виникає суперечностей між депутатськими фракціями, окремими депутатами. Безумовно, ця дискусія розповсюджується і на суспільство, і навіть на міжнародний політикум», – відзначає Янукович.

У четвер, 21 листопада, Верховна Рада відхилила всі шість законопроектів щодо виїзду ув’язнених для лікування за кордон, які могли б вирішити «питання Тимошенко».

Янукович продає Україну, щоб купити місце губернатора Малоросії – Яценюк

Водночас, за словами голови фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, Віктор Янукович навіть не має наміру брати участі у саміті «Східного партнерства», тоді як він сам, а також лідери «Свободи» Олег Тягнибок та УДАРу Віталій Кличко збираються їхати до Вільнюса.

Крім того, опозиція звинувачує Віктора Януковича та уряд Миколи Азарова у тому, що вони ніколи не мали на меті інтеграції України до європейської спільноти, а також в ухваленні рішення, яке, на думку опозиції, суперечить українському законодавству.

Арсеній Яценюк
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Це – зрада державних інтересів, це – зрада національних інтересів, це – злочин проти свого народу
Арсеній Яценюк
«Це все була дешева гра, в які Віктор Янукович продає Україну задля того, щоб купити собі місце губернатора Малоросії. Це – зрада державних інтересів, це – зрада національних інтересів, це – злочин проти свого народу. Не Європейський союз відмовився підписувати угоду. Відмовився Віктор Янукович, Партія регіонів і його уряд. Це було видно під час усіх голосувань. Під час усієї процедури проходження законопроектів», – наголошує Арсеній Яценюк.

Також він запевняє, що у п’ятницю, 22 листопада, в парламенті мають бути присутніми прем’єр-міністр Микола Азаров та члени уряду. За його словами, цього вимагає опозиція, і про це йшлося на засіданні лідерів фракцій у голови Верховної Ради Володимира Рибака.

Азарова і членів його уряду – у відставку – Тягнибок

У свою чергу лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок наголошує, що опозиція вимагає відставки Кабінету міністрів на чолі з Миколою Азаровим.

Олег Тягнибок
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Дуже серйозно це «гавкнеться» режиму Януковича вже у п’ятницю!
Олег Тягнибок
«Ця гра була не тільки стосовно нас, опозиції. Ця гра не тільки стосовно українського суспільства. Ця брехлива гра велася і стосовно європейської і світової спільноти. Дуже серйозно це «гавкнеться» режиму Януковича вже у п’ятницю! Уряд має бути тут, Азаров має бути тут! Ми вже готуємо відповідну постанову. У п’ятницю вона буде зареєстрована у Верховній Раді стосовно відставки уряду Азарова як зрадників національних інтересів України», – зазначає Тягнибок.

Тим часом комісар Європейського союзу з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле скасував свій візит в Україну, який був запланований на 22 листопада цього року.

Водночас член моніторингової комісії Європарламенту Александр Квасневський заявляє, що угоду про асоціацію між Україною і Євросоюзом у Вільнюсі підписувати не будуть. Коментуючи рішення уряду Азарова про зупинення підготовки до підписання асоціації, Квасневський заявив, що це рішення виникло у згоді з Росією. Він також повідомив, що їхня з Патом Коксом місія закінчується.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG