Сьогодні під загрозою втрати роботи опиняються не тільки рупори політичних опонентів влади, а й будь-який ЗМІ, які Партія регіонів безпосередньо не контролює, стверджує тижневик «Коментарі». Адже немає сенсу переманювати глядачів на свої телеканали за допомогою поліпшення контенту, коли від конкурентів можна просто відібрати частоту. Долі регіональних телеканалів в Одесі, Харкові та Чернівцях – живі приклади того, як легко можна втратити ефір через тиск влади. Стаття називається «Синдром закритого рота».
Про причини занепаду кооперативного руху в Україні розмірковує дописувач газети «День». Автор статті нагадує, що кооперативи у світі виконують роль буферу – з розвитком монополій бідні верстви населення могли їм протистояти у своїй сільськогосподарській діяльності тільки за умови, що вони будуть об’єднані у кооперативні структури. І оскільки основний прибуток заробляється на стадіях переробки, фасування та зберігання, то участь фермерів у кооперативах забезпечують їм стабільно високі доходи і економічний розвиток. Зазвичай держави сприяють розвитку саме фермерських кооперативів, включно з бюджетною допомогою, внаслідок чого вони є конкурентними в ринковому середовищі. Натомість в Україні скасована Державна цільова програма підтримки розвитку сільгоспкооперативів. Про причини йдеться в матеріалі «Чому українці втрачають імунітет від монополії».
У столичному Національному музеї Тараса Шевченка розпочалася реконструкція, яка неоднозначно сприйнята письменниками, художниками та музейними працівниками. Про суть конфлікту і причини прагнення нового керівництва перебудувати музей розповідає газета «Голос України» у статті «Реставрація чи консервація?».