Доступність посилання

ТОП новини

Студентів не пускають на Євромайдан, а вони все одно йдуть і протестують


Євромайдан у Києві, 27 листопада 2013 року
Потрапити на Євромайдан всім бажаючим студентам знову було не просто. Найпроблемніша ситуація у Національному медичному університеті імені Олександра Богомольця та Національному авіаційному університеті, каже член координаційної ради студентів НаУКМА Младлена Качурець.

«Була оперативна інформація з Національного університету імені Богомольця про те, що їх не випускають з гуртожитків, з корпусів, складають неофіційні чорні списки студентів. Іде такий неофіційний непрямий тиск про те, що будуть ставити «енки» без права на відпрацювання. Фактично залякують санкціями, які будуть до них вжиті як до студентів, які беруть участь у протесті», – розповіла Качурець.

Бояться за себе і викладачі. Як повідомив Радіо Свобода один із викладачів Київського Інституту імені Глієра, керівництво вишу вимагає, щоб викладачі щодня подавали список студентів, які без поважних причин відсутні на парах. За словами очевидців, зранку в понеділок до ректора приходили люди з СБУ чи з інших силових структур і попереджали про його особисту відповідальність за контроль відвідуваності студентів.

До студентів ходили міністри

Окрім того, у виші до студентів у середу особисто приходили міністри. Наприклад, перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов провів зустріч зі студентами Київського національного економічного університету. Там він сказав, що уряд не встигає провести модернізацію виробництв у ключових галузях економіки, тому й зупинив процеси підписання угоди про асоціацію.

«Нам потрібен час. Не можна починати асоціацію непідготовленими. Ми повинні захистити свою економіку», – сказав Арбузов.

А в Національному медичному університеті імені Богомольця читала лекцію міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова. Після початку лекції майбутні медики до свого вишу могли зайти лише через «чорний вхід», а на центральному вході чергували охоронці з раціями. Проте одна з працівників університету інформацію про тиск заперечувала.

«Кругом можна зайти, тільки закривають двері, бо Богатирьова читає лекцію. Навчання проходить, всі вчаться, а це все брехня», – обурювалась вона.

Євромайдан, Київ, 27 листопада 2013 року
Євромайдан, Київ, 27 листопада 2013 року

Стометрове полотно для Януковича і прапор для Євросоюзу

На самому ж Майдані ті студенти, що все-таки прийшли, без діла не сиділи. У страйкових комітетів, які є в університетах і які об’єднує загальна координаційна рада, з’явилась ідея публічно заявити про свої вимоги безпосередньо президенту України Віктору Януковичу. І це студенти зробили у письмовому вигляді.

«Втілено в життя дві ініціативи. Перша, ми зшили з різних клаптиків тканини великий прапор Євросоюзу, який ми плануємо передати на саміт у Вільнюс. А друга – ми оголосили публічно звернення до Віктора Януковича. Студенти поставили підписи на цьому полотні і організовано занесли його окремою ходою до адміністрації президента», – додала Младлена Качурець.

Учасники мітингу вимагали від президента Віктора Януковича, окрім підписання угоди, також гарантування безпеки на Євромайданах по всій країні і припинення практики судових заборон мітингів.

У четвер, 28 листопада, студенти оголошують ще один мобілізаційний студентський збір на 16-у годину біля пам’ятника Шевченку, щоб знову доєднатися до Євромайдану.

Учасники мітингу за євроінтеграцію на майдані Незалежності в Києві підписують лист президентові на полотні
Учасники мітингу за євроінтеграцію на майдані Незалежності в Києві підписують лист президентові на полотні
  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

Дивитись коментарі (17)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG