Доступність посилання

ТОП новини

Ініціатори відставки Азарова впевнені у перемозі (Огляд преси)


Київ – Сьогодні в парламенті планують розглянути проект постанови про відставку уряду Миколи Азарова. Ініціатори відставки уряду впевнені, що, крім опозиції, відставку підтримають комуністи й частина регіоналів, орієнтованих на євроінтеграцію. Прогнози пропонує «Комерсант Україна» у статті «Миколу Азарова прискіпливо розглянуть».

Київ давно не бачив крові. Як нагадує газета «Україна молода», жоден мітинг – навіть студентську революцію на граніті за радянських часів, навіть наметове містечко акції «Повстань, Україно» у часи Кучми – не розганяли так жорстоко і криваво, як студентський Євромайдан у ніч на 30 листопада. Однак, як зауважує видання, Київ не пробачив крові. Євромайдан розрісся до небаченої акції протесту, яку вже не задовольнити самим лише підписанням угоди про асоціацію з ЄС. А чинна влада, якій залишалося всього лише почекати повільного згасання Євромайдану, опинилася як ніколи близько до краху, констатує газета.

Криваві події на Євромайдані стали точкою неповернення в новітній історії України, стверджує газета «Факти» і пропонує прогнози у статті «Що буде з нами завтра».

Про причини, ризики і шанси нинішньої політичної кризи розмірковує газета «День». Зокрема, до ризиків газетярі відносять можливість подальших провокацій і насильства. Можливість опозиції не впоратися з ситуацією і реалізувати ті зміни, за які виступає народ. Також видання припускає можливість, що конкуруючі за владу провладні групи за відсутності Януковича можуть «наламати дров». Також видання непокоїть візит Януковича в Росію і тональність розмови з ним Путіна. І на яких умовах будуть надані російські кредити? Про інші ризики і шанси на остаточну перемогу опозиції йдеться в статті «Втримати моральну висоту».

Протести українців поки не позначились на фінансовій системі України, констатує «Комерсант Україна». Випереджуючи події, в Нацбанку вже заявили про готовність згладжувати будь-які панічні настрої. Однак ситуація на ринках стабільна: долар подорожчав на копійку. Хоча, зважаючи на те, що ситуація розвивається доволі швидко, експерти газети не поспішають давати довгострокові прогнози.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG