Доступність посилання

ТОП новини

Розслідувати насилля в Україні може ОБСЄ, а Азаров просить вибачення


Київ – Тільки присутність спостерігачів ОБСЄ забезпечить відкрите й прозоре розслідування подій із застосуванням сили та зокрема насильства щодо громадян з боку правоохоронців під час мирних акцій протесту у Києві. На цьому наголошують представники цієї міжнародної організації. Тим часом прем’єр наголошує, що в останні дні жертвами насилля є якраз правоохоронці, а не звичайні громадяни.

Через масовий розгул невиправданого насилля з боку правоохоронців під час мирних акцій протесту у столиці Україна зазнала неабиякого сорому (найперше – як країна, що головує в ОБСЄ, причому вперше), наголошують представники цієї міжнародної організації.

Андрій Юров
Андрій Юров
«Ми продивились уже чимало матеріалів, як владних органів, так і ЗМІ, і не виявили жодного кадру, щоб ті, хто був на Майдані вночі, проявляли бодай якесь насилля. Більше того, коли вони (протестувальники – ред.) на землі, коли вони не можуть оборонятися, насилля щодо них є абсолютно неприпустимим, у жодній формі. Несанкціонована акція не може бути навіть приводом для розгону. Про насилля я взагалі мовчу», – констатує представник Міжнародної громадянської ініціативи для ОБСЄ Андрій Юров.

За його словами, після силового розгону Євромайдану міжнародні правозахисники вдалися до негайного реагування. Зокрема, разом із групою громадського спостереження ОЗОН розпочали регулярне незалежне спостереження на вулицях Києва (головним чином у місцях, де контакт правоохоронців і громадян є найбільш імовірним), а також створили контактні групи для спілкування з правоохоронцями й протестувальниками та дипломатами країн ОБСЄ.

Міжнародні правозахисники про ситуацію в Україні
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Наразі ще може допомогти «м’яка дипломатія» – правозахисниця

Дипломати із держав ОБСЄ, за словами голови російської організації Freedom Files Ольги Захарової, мають наразі переконати Україну запросити до себе міжнародних спостерігачів організації для чіткого з’ясування ситуації із застосуванням сили та зокрема насильства під час мітингів, а також задля визначення подальшого плану дій.

Ольга Захарова
Ольга Захарова
«Країни головуючої трійки (тобто Ірландія та Швейцарія) можуть поки використовувати методи м’якої дипломатії без застосування офіційних запитів, щоб переконати Україну відкрити країну для міжнародних спостерігачів і, більше того, – дотримуватися своїх зобов’язань. Саме наявність таких спостерігачів дасть додаткові гарантії того, що ситуація не буде загострена і влада не застосує насилля», – зауважує Захарова.

Поки що міжнародні правозахисники говорять, що їм вдалося домовитися про співпрацю із МВС.

Азаров вибачається і говорить, що винних покарають

Тим часом прем’єр Микола Азаров попросив вибачення за нічні дії правоохоронців на Майдані 30 листопада і додав, що зараз проводиться ретельне розслідування цих подій зі врахуванням відеофіксації та показів свідків. А відтак голова уряду запевняє, що всі, хто винен у застосуванні сили, будуть покарані.

Поміж тим Азаров наголошує, що упродовж останніх днів жертвами насилля є якраз правоохоронці.

«Під час наступу певних сил на будівлю адміністрації президента, вони (правоохоронці – ред.) були позбавлені усіх засобів впливу. Окрім того, їм суворо наказали, щоб сила не застосовувалась. Послухайте: 162 працівники міліції постраждало, 92 особи – госпіталізовані з тяжкими травмами!» – констатує прем’єр.

Водночас регіонал Олег Царьов заявляє, що постраждалих правоохоронців відмовляються приймати у лікарнях.

Наразі ж МВС заявляє про майже 200 правоохоронців, які звернулися за медичною допомогою внаслідок останніх подій. При цьому 4 із них – у тяжкому стані.

Що ж до звичайних громадян, то, за даними МОЗ, станом на вечір понеділка у лікарнях залишалося 46 зі 139 госпіталізованих під час масових акцій протесту в Києві.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG