Доступність посилання

ТОП новини

Євромайдан охороняє загін самооборони


Київ ­– На майдані Незалежності сформували загін самооборони. До його складу ввійшли колишні військові, ветерани війни в Афганістані, учасники бойових дій в інших країнах, козацтво та добровольці з фізичною підготовкою. Розподілившись по всьому периметру, вони готові захищати територію Євромайдану і його людей від провокацій і штурму.

Підполковник Володимир Олегович стоїть у військовій формі біля палатки з написом «Офіцерський корпус» позаду сцени на майдані Незалежності. Разом з іншими військовими він координує дії по охороні периметру загородженої щитами, ящиками і частинами «йолки» території. Він – член загону самооборони, який сьогодні сформували військові, афганці, десантники, морські піхотинці, колишні працівники розвідки, колишні міліціонери та інші активісти.

«У нас загальний кулак. Починається він з афганців, продовжується офіцерським корпусом і буде продовжуватись громадським комітетом 1 грудня. Янукович може пролити кров. І ми тут для того, щоб крові не було, щоб захистити цивільне населення. Адже цивільне населення не знає, що робити, якщо, наприклад, кинуть гранату. А ми зможемо мобілізувати людей, захистити і допомогти в такій ситуації», – каже він.

До оборони Майдану долучились також і 60 членів козацтва. Між собою вони розділились на три групи і чергують по змінах. У найважчий час, у найважливішу зміну – з третьої до шостої години ранку чергуватиме старший отаман із Дніпропетровська Олександр Коваль. Він стоїть з боку Хрещатика з бейджиком «Охорона периметру».

«Ми готові до штурму. Наше завдання втримати «Беркут» до того моменту, доки діти заховаються. Довго ми їх не втримаємо, адже це підрозділи, що мають спецпідготовку, кийки, газ, світлошумові гранати. А у нас на противагу нема нічого. Є тільки каски», – каже він.

Загалом загін самооборони Євромайдану нараховує вже понад три тисячі осіб.
  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

Дивитись коментарі (25)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG