Доступність посилання

ТОП новини

Силовим розгоном Євромайдану в Україні розпочнеться диктатура?


Донецький Євромайдан накрило снігом, але люди продовжують мітингувати
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Донецький Євромайдан накрило снігом, але люди продовжують мітингувати

Валерія Дубова

Донецьк – Оточення центру Києва спецпідрозділами внутрішніх військ та силова ліквідація блок-постів мітингувальників побіля Кабміну та адміністрації президента насторожила донецьких прихильників євроінтеграції. Вони бояться, що з силовим розгоном Майдану в країні почнеться диктатура.

Голова громадської організації «Агентство розвитку місцевого самоврядування» Валерій Кочуєв вважає, що вандалізм щодо пам’ятника не може стати виправданням для силових дій. До того ж, на його думку, видно, що гранітного Леніна звалили провокатори, а розвиток силового сценарію – це найгірше, що може бути для України.

«Якщо буде силовий розгін, то це означає, що в країні буде встановлена диктатура. Я вважаю, що до мирних мітингувальників грубу силу використовувати не можна, а до тих, хто руйнує пам’ятники, знущається з людей, кидає каміння у військовослужбовців та міліцію, до тих треба застосовувати адекватну силу», – наголосив Кочуєв.

Влада «наводить порядок», бо звалили пам’ятник чи тому, що хоче Росія

Секретар Донецької міської ради, член Партії регіонів Сергій Богачов вважає, що силових дій щодо мітингувальників застосовано не буде, адже у цьому запевнив Микола Азаров. Проте події, пов’язані з поваленням пам’ятника Леніну його бентежать.

«Прем’єр-міністр України Азаров заявив, що силових акцій щодо учасників Майдану не планується, тому, думаю, цього у Києві не відбудеться. Мене бентежить те, що учасники акцій у Києві перейшли до знищення муніципальної власності, я маю на увазі пам’ятник Леніну. Якщо така акція проходить безкарно, то вона дає людям відчуття безкарності. Я думаю, має бути певна реакція і організаторів акції, які провели демонтаж пам’ятника, і правоохоронні органи мають втрутитися», – сказав Сергій Богачов Радіо Свобода.

Натомість, професор політології Донецького національного університету Ігор Тодоров вважає, що кризову ситуацію можна було б подолати мирно, але у «негативному розвитку подій зацікавлена Російська Федерація».

У Путіна є важелі впливу на нашого президента
Ігор Тодоров
«Завжди залишається надія. Масові виступи у Києві засвідчують, що громадяни висловлюють свою позицію і не рахуватися з громадянами не можна. Але я не виключаю і негативного розвитку подій. Я певен, що в такому розвитку подій зацікавлена Російська Федерація. Безумовно, у Путіна є важелі впливу на нашого президента. Якщо силовий сценарій, зрозуміло, буде ізоляція для нашого уряду, і, зрештою, для країни. І в такому разі, безумовно, простіше призвести Україну до Митного союзу», – сказав Ігор Тодоров.

Донеччани: на Майдані бомжі і наркомани або сміливі повстанці

Різняться думки й пересічних донеччан.

Денис: «Видно, що Янукович не збирається віддавати владу, що влада є фактично нелегітимною, адже ми бачимо мільйони людей, які повстали проти неї і цілі регіони відмовляються її підтримувати. І ситуацію в країні, по суті, влада вже не контролює і спирається лише на штики».

Людмила: «То наркомани, то бомжі, вони йдуть на Майдан – кров’ю кашляють. Йдуть, бо не хочуть працювати, а вони хочуть щоб їм давали гроші американські і європейські. Потім, давлять людей! А хлопчики ці міліцейські, та у мене син такий. Боже! Подивіться, рубають металевими списами голови. Кабінети, Раду зайняли. Не можна так, треба з молоддю говорити, пояснювати. Ви подивіться, що робить президент. Розумний керівник, цікавий, чоловік справжній. Чудовий президент!»

Роман: «Я вважаю, силовим методом не треба розганяти, треба якось культурно обійтись».

Ілля: «Силові структури, тобто представники Міністерства внутрішніх справ, виконують свою роботу. У них є вказівки міністра, чи заступника міністра чи міської влади. Всі ці мітинги несанкціоновані, туди люди йдуть агресивно налаштовані. А МВС виконує свої функції: захищає і самих себе, й структури банківські, і Кабінет міністрів…».

Микита: «Силовий розгін з точки зору людського вчинку – це слабкість і ідіотство. А з політичної точки зору – дуже невірний крок, адже не враховується зворотня реакція».

Що стосується донецького Майдану, то наразі вони не збираються припиняти акцію й теж сподіваються на мирний вихід з кризової ситуації.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG